Tuntud poliitikaekspert Nikolai Petrov peab ülikoolis loengu

Neljapäeval, 1. märtsil peab Tartu Ülikoolis avaliku loengu Moskva Carnegie keskuse poliitikaekspert Nikolai Petrov. Juttu tuleb Venemaa poliitilisest olukorrast ja presidendivalimistest.

Nikolai Petrov on ajalehe The Moscow Times kolumnist ning ülemaailmse sotsiaalteadlaste võrgustiku PONARS-Eurasia liige, ajakirja The Journal of Power Institutions in Post-Soviet Societies teadusnõukogu liige ning kuulub ajakirja Russian Politics and Law toimetuskolleegiumi. Aastail 1990–1995 töötas Petrov Venemaa parlamendi, valitsuse ja presidendi administratsiooni nõunikuna.

Nikolai Petrov on oma arvukates teadusartiklites käsitlenud Venemaa poliitilist režiimi, nõukogudejärgseid siirdeprotsesse, demokratiseerumist, föderalismi, valimisi ja mitmeid muid teemasid. Oma loengus "Is the Party Over? Putin in March 4 Presidential Elections and Prospects for Russia’s Future" (Parteipidu läbi? Putin, presidendivalimised ja Venemaa tulevik) analüüsib ta presidendivalimistega seonduvaid sündmusi Venemaal.

TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute professori Viacheslav Morozovi sõnul toimuvad Venemaa presidendivalimised seninägematu kodanikuaktiivsuse ja meeleavalduste tulva kontekstis. "Kuigi Vladimir Putin valimised seegi kord üsna kindlalt võidab, on Venemaa poliitilises süsteemis toimumas märkimisväärsed muutused, mis on paisanud Venemaa maailma meedia tähelepanu keskmesse," arvab Morozov.

Loeng on inglise keeles ja toimub 1. märtsil kell 14.15 TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna õppehoones Lossi 36-214. Kõik huvilised on oodatud!

Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus (CEURUS) koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid.

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199, 50 67 257; siiri.maimets [ät] ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja