Ülikool peab koostööplaane maakondlike arenduskeskustega

15. jaanuaril võõrustas Tartu ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus oma ideelaboris maakondlikke arenduskeskusi (MAK).

Peeti nõu, kuidas ülikool ja MAK-võrgustik saaksid teha tõhusamalt koostööd. Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse peaspetsialist Piret Arusaar: „Arutasime, kuidas üheskoos pakkuda Tartu ülikoolis õppivatele tudengitele võimalusi tutvustada oma õpitavat eriala koolides. Uus ja aktuaalne teema on regionaalse eelinkubatsioonisüsteemi arendamine koostöös maakondlike arenduskeskustega. Samuti näeme mitmeid koostööpunkte seoses eri tasemetel õppetööga, sealhulgas kuidas toetada Eestis ühiselt ja üleriigiliselt noorte ettevõtlikkust.“

Pikemalt oligi kõne all, mil viisil muuta atraktiivsemaks ettevõtlusõpe koolides, kuidas siduda ettevõtlusõpe kutsekoolides regionaalse eelinkubatsioonisüsteemiga ja millist ettevõtlusõpet oodatakse kõrgkoolidelt.

Ühiseid seminare MAK-võrgustikuga koostöö edendamiseks on kavas korraldada edaspidigi.

Lisainfo: Leeni Uba, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse koordinaator, tel: 737 6339, e-post: leeni.uba@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja