Ülikool toetab Setumaa tudengeid

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40773","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]] Tartu Ülikool ja Setomaa Valdade Liit leppisid kokku Setumaalt pärit riigieelarvevälistel õppekohtadel õppivate tudengite toetamises.

Sel sügisel määratakse esmakordselt ühele Setumaalt pärit Tartu Ülikooli riigieelarvevälisele õppekohale vastu võetud tudengile stipendium, mis vastab tema nominaalse õppeaja õppeteenustasule. Alates 2010/2011 õppeaastast on plaanis õppekulude hüvitamisest vabastada üks Setumaalt pärit ja seal alaliselt elav üliõpilane.

Setomaa Valdade Liidu juhatuse esimehe Margus Timmo sõnul on see lugupidamine Setumaa kui pärandkultuuri piirkonna vastu. "Ülikool väärtustab seda, et oleme kultuuripärandit kandmas, väärtustab noori, et nad elavad selles kultuuripiirkonnas ning on valmis sinna tulevikus tagasi pöörduma," tõdeb Timmo.

Ülikooli ja Setomaa Valdade Liidu vaheline leping hõlmab ka koostöö teisi aspekte täiendusõppe korraldamisest teadusuuringute tellimiseni.

Tartu Ülikoolis õpib tudengeid kõigist Eesti maakondadest. Ülikool panustab koostööle erinevate Eesti piirkondadega ja peab oma kohuseks aidata kaasa maapiirkondadest pärit andekate noorte kõrghariduse omandamisele. Koostöölepingud on sõlmitud peaaegu kõikide Eesti maakondadega, samuti Eesti Linnade Liiduga. Sihtasutusega Kihnu Kultuuriruum sõlmitud lepingu raames toetatakse aga Kihnust pärit tudengite õpinguid.

Lisainfo: Saima Tiirmaa-Oras, TÜ rektori abi, tel + 372 737 5602, saima.tiirmaa-oras@ut.ee

Kristina Kurm
TÜ kommunikatsiooniosakond
avalike suhete peaspetsialist