Ülikooli ajaloo muuseum õpetab torujupist rakette tegema

7. oktoobril alustab Tartu ülikooli ajaloo muuseum koostöös Tartu linna töö-ja tehnoloogiaõpetajate ainesektsiooni ja Tartu ülikooli teaduskooliga pilootkursusega “Torujupist raketini: sissejuhatus tehnoloogiateadustesse”.

“Kursuse eesmärk on Eesti koolide 7.-9. klasside õpilaste seas tehnoloogiateaduste tutvustamine ja nende võimaluste praktikasse rakendamine. E-kursusel Moodle’i keskkonnas õpetatakse raketiehitamise teooriat, mis lõpuks peaks viima selleni, et õpilased suudaksid ise meisterdada lennuvõimelise amatöörraketi. Lisaks toimuvad kontaktsessioonid ka Tartu ülikoolis, kus õpilased kohtuvad teadlastega ja EstCube-1 meeskonnaga. Toimuvad ka raketikatsetused ning külastatakse Tartu observatooriumi,” tutvustab kursust vastutav õppejõud Viljar Valder.

7. oktoobril alustab pilootkursusel 30 õpilast, kes järgmise aasta aprillis on kursuse lõputööna valmis enda poolt meisterdatud rakette katsetama. Järgmine samateemaline kursus toimub 2014/2015. õppeaastal projektõppena.

Lisaks Viljar Valderile on kursusel õppejõuks ka Jüri Pilm Eesti füüsika seltsist. Projekti koordinaator on Vahur Vahtra Tartu kesklinna koolist.

Kursusel osalemine on tasuta ning projekti toetavad Tartu linnavalitus, hasartmängumaksu nõukogu ja Euroopa sotsiaalfond.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja