Ülikooli esindajad visiidil Indias

Tartu Ülikooli esindajad on kuni järgmise nädala alguseni koos teiste Eesti ülikoolidega ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajatega visiidil Indias.

Rektor Volli Kalm külastab Eesti riigi ja ülikoolide ühise delegatsiooniga India kõrgkoole ning osaleb 30. septembril Eestis antavat IT-alast kõrgharidust ja teadust tutvustaval infopäeval Mumbais. Infopäeva fookuses on õppimisvõimalused ja teaduskoostöö. TÜ esindajad viivad visiidi jooksul koolides ja kõrgkoolides läbi infoüritusi ja töötube, mis keskenduvad osaliselt just IT-alase õppe ja teaduse tutvustamisele Tartus.

Eesti delegatsioon eesotsas haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksooga on visiidil India inimressursside, kõrghariduse, IT ja kommunikatsiooniministri Kapil Sibali kutsel. Visiidi käigus tutvustatakse ka Eesti-India seireraportit, millele tuginedes selguski, et üheks ühishuvi valdkonnaks on IT alane kõrgharidus ja teadus.

Eesti kõrgkoolid on juba mitmeid aastaid olnud teadlikud ja huvitatud Indiast kui suure potentsiaaliga välistudengite saatjariigist. Indiast pärit noortele on huvipakkuvad valdkonnad siiani olnud eelkõige IT, bio- ja materjalitehnoloogia ning meditsiin.

Tartu ülikoolis õpib 2012/13 õppeaastal 19 India päritolu tudengit, neist 7 magistriõppes (sh 1 küberkaitse erialal, mis on ühisõppekava TTÜga) ja 12 doktoriõppes. Käesoleva aasta septembri alguse seisuga töötas Tartu ülikoolis kaheksa India kodakondsusega inimest, neist neli arstiteaduskonnas, kolm matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiteaduste instituudis ja üks loodus- ja tehnoloogiateaduskonna keemia instituudis (osa neist õpib samaaegselt ka doktoriõppes).

Lisainfo: Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, (+372) 737 5615, (+372) 509 7117, sirje.uprus@ut.ee