Ülikooli külastab OSCE parlamentaarse assamblee asepresident Riccardo Migliori

Riccardo Migliori kohtub rektor Alar Karisega ning annetab TÜ kunstiajaloo õppetoolile hulga väärtuslikke raamatuid.

Teisipäeval, 17. aprillil on Tartu ülikoolis külas OSCE parlamentaarse assamblee asepresident hon. Riccardo Migliori koos Itaalia parlamendi delegatsiooniga. Külalised kohtuvad rektor Alar Karisega ning annetavad TÜ kunstiajaloo õppetoolile hulga väärtuslikke raamatuid.

Riccardi Migliori on sündinud 1952. aastal ja lõpetanud Firenze ülikooli õigusteaduse eriala. Ta on kauaaegne poliitik ning valitud neli korda Itaalia parlamenti. Migliori on olnud Firenze linnavalitsuse ja Toskaana regionaalse nõukogu liige. Alates 2006. aastast on ta Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) parlamentaarse assamblee Itaalia delegatsiooni juht ning valiti aastal 2010 OSCE PA asepresidendiks.

Itaalia delegatsioon eesotsas Riccardo Miglioriga kohtub rektor prof Alar Karisega. Jutuks tulevad  kultuuriteemad ning Eesti ja Itaalia suhted. Arutatakse ka ülikoolidevahelisi lähemaid koostöövõimalusi ja võimalikku koostöölepingut Sapienza ülikooliga Itaalias.

Lisaks on külalistel kaasas ka kingitus Tartu ülikooli kunstiajaloo õppetoolile. Milgliori annab TÜ kunstiajaloo professorile Juhan Maistele üle kümme ingliskeelset ja neli itaaliakeelset, peamiselt Itaalia renessansi- ja barokiajastu kunsti käsitlevat teost. Prof Maiste sõnul on tegemist erakordselt väärtusliku õppematerjaliga ning nad on kingituse eest väga tänulikud.

Lisainfo: Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja