Ülikooli kunstimuuseum avab ilma kuraatorita näituse

Tartu Ülikooli kunstimuuseum tähistab aprillis oma 210. sünnipäeva. Sel puhul avatakse 5. aprillil kell 16 näitus „Muuseumis on…?!“. Tegemist on näitusega, millel pole ühtegi kuraatorit, vaid kõik muuseumitöötajad on ekspositsiooni valinud oma lemmik muuseumi kogudest.

„Tänapäeva muuseumitöötaja seisab tihti valiku ees, mida näidata külastajatele, kuidas seda tõlgendada, eksponeerida, säilitada ja kaitsta. See näitus laseb piiluda muuseumitöötaja hingeellu, sest siia on valitud tööd, mis meile endile väga meeldivad. Ühtlasi on see võimalus näidata külastajatele neid objekte, mis muidu ootaksid veel kaua järjekorras, et pääseda näitusesaali,“ tutvustab näitust TÜ kunstimuuseumi koguhoidja Jaanika Anderson. Näitus jääb avatus 24. maini 2013.

Avamise raames kuulutatakse välja ka  5. maini kestev joonistusvõistlus „Muuseumis on…?!“, kuhu on oodatud joonistused muuseumiskäikudest, muuseumidega seotud mälestustest ja elamustest. Oodatud on muidugi ka hoopis loomingulised joonistused autori enda jaoks huvitavast muuseumist. Piltidel võib seega kujutada kõike, mis seostub muuseumiga. Parimaid töid ootavad väärikad auhinnad ning neid eksponeeritakse TÜ kunstimuuseumis 13.-18.05.2013 ja Tasku keskuses 20.05-9.06.2013. Auhinnad on välja pannud Kunst ja Hobi galerii, Rahva Raamat ja TÜ kunstimuuseum. Lisainfo konkursi kohta leiad siit.

6. aprillil kell 11-15 toimub muuseumis sünnipäeva puhul perepäev, mille raames on mitmed tegevused osalejatele tasuta. Kell 11-13 saab mängida antiikajal levinud mitmesugustest käepärastest vahenditest valmistatud lauamänge. Kell 12 ja 14 toimuvad ekskursioonid.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja