Ülikooli kunstimuuseum kutsub laupäeval imelist jaapani kunsti uudistama

22. detsembril tasub kasutada võimalust külastada laupäevasel päeval Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitust „Puusse lõigatud pildid – Jaapani traditsiooniline puulõikegraafika“.  Näitusel eksponeeritakse Eestis haruldasi, ülikooli kunstimuuseumi kogusse kuuluvaid 18.-19. sajandi jaapani ukyio-e puulõikeid ja otse Jaapanist saabunud modernset puulõikegraafikat.

„Vanadele jaapani puulõigetele pakuvad põnevat võrdlust 20. sajandi jaapani kunstnike värvirõõmsad graafikalehed, mis on pärit Adachi fondi kogust Jaapanist. Näitus tutvustab jaapani värvilise puulõike töövõtteid ja materjale, rõhutades selle tuhandeaastase tehnika omapära ning elujõudu kaasaegses Jaapanis“ “ räägib TÜ kunstimuuseumi direktor Inge Kukk.

Pärast 22. detsembrit on TÜ kunstimuuseum avatud tavapäraselt  E-R 11-18. Näitus jääb avatuks kuni 15. märtsini 2013.

Lisainfo Tartu Ülikooli kunstimuuseumi kodulehelt.