Ülikooli kunstimuuseum võtab ühe näitusega kokku kogu oma ajaloo

Käesoleval aastal täitus Tartu ülikooli kunstimuuseumil 210 tegutsemisaastat ning sel puhul avatakse 17. oktoobril kell 16 muuseumis uus näitus “Muusade tempel.“ Juubelinäitus annab ülevaate kogumistrendidest ja nende levikust 19.-21. sajandi alguseni.

„Kuna kahe sajandi vältel on Tartu ülikooli kunstimuuseum kandnud endas kunsti, teaduse ja üldse vaimse tegevusega seotud väärtusi, otsustasime muuseumi käesoleva näitusega nimetada muusade templiks,“ selgitab näituse kuraator Jaanika Anderson. Näitus tutvustab kunstimuuseumi ajalugu ning seeläbi ka muuseumikultuuri algust Eestis. Lisaks tutvustatakse ka ülikoolimuuseumi funktsioone ja kipsvalandite kogu olemust.

Antud näitus võimaldab jälgida muuseumi kasvamist universaalsest kunstimuuseumist antiikkunsti koguvaks muuseumiks ja vaadelda muuseumiruumi kujunemist. Lisaks saab uudistada pikka aega muuseumi fondis varjul olnud objekte ja muuseumi algusaegset kortermuuseumit, nagu see võis olla muuseumi esimese direktori  J. K. S. Morgensterni kodus. Väiksematele külastajatele pakub avastamisrõõmu imeasjade kapp kui üks varaseid kollektsioneerimis- ja säilitamisvorme.

Näitus jääb avatuks 17. maini 2014. 30.oktoobril kell 17 toimub näituse raames ka traditsiooniline kunstikolmapäev.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja