Ülikooli kunstimuuseumis esitletakse Kotkajärve metsaülikooli II albumit

Kanada Kotkajärve metsaülikool esitleb 7. novembril Tartus ülikooli kunstimuuseumis oma II albumit „Metsaülikool 1983-2005“.

Tänavu 45. aastapäeva tähistava Kotkajärve metsaülikooli II album võtab kokku tegevusaja teise aastakümne 60 põnevat ja ajaloolist ettekannet kuulsate ja armastatud lektorite poolt. Albumist võib leida ka rohkelt pilte osavõtjatest ning huvitavaid andmeid osavõtjate, lektorite ning tegevus- ja keelegruppide juhtide kohta aastatest 1983-2005. Sealjuures arutatakse globaalse metsaülikooli (MÜ) liikumise kohta.

Kotkajärve metsaülikooli albumi toimetaja Inga Eichenbaum on albumi sisu kohta öelnud, et tänu albumile on võimalik veel kord (või koguni esimest korda) nautida Heino Jõe huumorit, Rein Taagepera ergutavaid ideid, Toomas Hendrik Ilvese 1993. aasta loengut, Heino Susi tiivustavat ajalooarutlust, Hilja Jukkumi eesti toitude teadmisi, Alan Tederi ja Hillar Liitoja Eesti rokkmuusika sugupuud, Lauri Vahtre, Mikk Mikiveri, Arvo Valtoni jt kodu-eestlaste meenutusi MÜ mõjust ning palju muud inspireerivat.

"See on enneolematu, kuidas albumist õhkub metsaülikoolide ajastuteülest üheshingamist ja mõtete lennukust!" tõdes Kääriku metsaülikooli kogumiku toimetaja Marko Kass.

Albumi esitlus toimub Tartu ülikooli kunstimuuseumis (Ülikooli 18) kell 16.30. Kohapeal on kõigil huvilistel võimalus endale album ka soetada.

Kotkajärve metsaülikool keskendub nädalase koosviibimise ajal eesti kirjandusele, kunstile, teadusele, muusikale, ajaloole, poliitikale, majandusele ja muudele kodukultuuri aladele. Õhtupoolikutel on võimalus osaleda erinevates huviringides (eesti rahvatants, laul, näitlemine, käsitöö jne). Samuti toimuvad ühised temaatilised filmivaatamised ning omavahel on võimalus suhelda hubase lõkke ümber. Kuni tänaseni on Kotkajärve metsaülikoolis käinud ligi 1000 osalejat. Kotkajärve metsaülikool Kanadas asutati 1967. aastal vajadusest luua foorum objektiivse teabe ja demokraatia viljelemiseks ja levitamiseks.

Lisainfo: Olev Träss, Kotkajärve metsaülikooli eestvedaja, tel 5287347, e-post olev.trass@utoronto.ca

Marko Kass, Kääriku metsaülikooli kogumiku toimetaja, tel 5045704, e-post marko@metsaylikool.ee