ÜLIKOOLI RAAMATUKOGUS TOIMUB PÄÄSTEÕPPUS

Õppusele eelneva kuu jooksul osales Tartu Ülikooli raamatukogu personal tuleohutusalasel väljaõppel, et omandada teadmisi käitumise kohta tuleõnnetuse korral. Raamatukogu eripäradega tutvusid ka päästetöötajad, et õnnetuse korral kiiresti ja otstarbekalt tegutseda.

TÜ haldusdirektori büroo ohutustalituse juhataja Gero Kartau sõnul on õppuse eesmärk omandatud teadmisi kasutada ning harjutada ülikooli koostööd päästeteenistuste, kiirabi ja politseiga. "Pärast õppust analüüsime sündmust põhjalikult, et sellest võimalikult palju õppida ning loodetavasti annab see ülikooli töötajatele kogemuse, kuidas reaalse vajaduse korral kriisisituatsioonis käituda."

Kuna õppus toimub rahvarohkes kohas ning võib veidi häirida tavapärast töörutiini, siis palub Kartau tudengitelt ning linnakodanikelt mõistvat suhtumist antud üritusse.

Päästeõppuse üldkorraldajad on Tartu Ülikool ja Lõuna-Eesti Päästekeskus. Ülikooli poolt organiseerib õppuse läbiviimist haldusdirektori büroo ohutustalitus ning päästekeskuse poolne organiseerija on koolitusbüroo. Õppusel osalevad TÜ raamatukogu, Falck, häirekeskuse Lõuna-Eesti keskus, Tartumaa päästeosakonna Tartu keskkomando ja Tõrvandi tugikomando, SA Tartu Kiirabi ning Lõuna Politseiprefektuuri Tartu politseiosakond.

INFO: TÜ haldusdirektori büroo ohutustalituse juhataja Gero Kartau, tel 737 6666, gero.kartau@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist