Ülikoolis toimub konverents kliinilisest haridusest füsioteraapias

Konverents "Kliiniline haridus füsioteraapias – parim võimalus erialaste pädevuste omandamiseks" toimub Tartu Ülikooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Eesti Füsioterapeutide Liidu koostöös ning selle eesmärk on edendada kliiniliste institutsioonide ja haridusasutuste vahelist koostööd. Konverentsil käsitletakse füsioteraapia kliinilise haridusega seonduvaid sõlmküsimusi ning püütakse ühiselt välja töötada füsioterapeudina töötamiseks vajalikke pädevusi.

Konverentsi üks korraldaja, TÜ füsioteraapia ja terviseedenduse õppetooli juhataja Priit Eelmäe rõhutab, et konverentsi peaeesmärk on tuua omavahel kokku füsioteraapiaalase hariduse andjad ning kliinilise töö tegijad arutamaks, kuidas parandada õpetamise kvaliteeti ning muuta füsioterapeudi teenused kvaliteetsemaks ja inimestele kättesaadavamaks.

"Vajadus füsioterapeutide järgi järjest suureneb. Esmatasandi tervishoiuteenuste arengukava järgi peaks 2015. aastaks Eestis töötama väljaspool haiglaid vähemalt 200 füsioterapeuti. Praegu on see teenus suhteliselt kliinikutekeskne. Tegelikult peaks see olema rohkem kättesaadav polikliinikutes ja tervisekeskustes, samuti peaks füsioterapuedil olema võimalus luua erapraksis, et inimesed võiksid vajadusel otse spetsialisti poole pöörduda," ütles Eelmäe.

Konverentsist võtab osa enam kui sada õppejõudu, tudengit, kliinikute administratiivtöötajat ja erialaspetsialisti üle Eesti. Konverentsi toetab elukestva õppe arendamise sihtasutus Innove.

Lisainfo: TÜ füsioteraapia ja terviseedenduse õppetooli juhataja lektor Priit Eelmäe, tel 737 5383, 511 8317

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja