ÜLIKOOLIS TOIMUB PENT NURMEKUNNA SAJANDALE SÜNNIAASTAPÄEVALE PÜHENDATUD ETTEKANDEPÄEV

Muuseumi järjekordse teaduspäeva eesmärk on meenutada tunnustatud eesti keeleteadlast Pent Nurmekunda ning tema tegevust. 1935. aastal TÜ filosoofiateaduskonna romaani, germaani ja inglise filoloogina lõpetanud Pent Nurmekund täiendas end ka Berliini, Göteborgi, Kopenhaageni, Müncheni ja Pariisi ülikoolis. Ta oli kauaaegne TRÜ õppejõud ning taastas 1950. aastail ülikoolis idamaade keelte õpetamise ning asutas siin orientalistikakabineti. Nurmekund on uurinud tungaani keele ajaloolist arengut ja kokku valdas ta umbes 70 võõrkeelt.

Ettekandepäeval räägib Tarmo Kulmar teemal "Keelemehe elu ja töö", Tõnu Tender "Pent Nurmekunnast ja Euroopa Liidust", Linnart Mäll "Pent Nurmekund kui ida keelte õpetaja", Kaarina Rein "Pent Nurmekund ja uus-kreeka keel" ning Tullio Ilomets "Meenutusi Pent Nurmekunnast".

Üritus on tasuta ning kõik huvilised on oodatud!
Lisainfo: Lea Leppik, TÜ ajaloo muuseum, tel 737 5672, lea.leppik@ut.ee

Liina Jürgen