Üliõpilasselts Liivika tähistab 100. aastapäeva

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41014","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Laupäeval, 18. aprillil 2009 kell 12.00 algab Tartu Ülikooli aulas üliõpilasseltsi Liivika 100. aastapäevale pühendatud aktus. Vaata aktuse otseülekannet www.ut.ee/video

Aktusele järgneb kell 14.00 Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumis seminar "Noorte meeste elutahud" . Seminaril esinevad Liivika vilistlased TÜ sotsioloogia lektor Andu Rämmer, Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna peaekspert Aare Vilu, ettevõtja Juhani Seilenthal, TÜ psühholoogia instituudi vanemteadur Toivo Aavik ja õigeusu preester Sakarias Lepik, arutelu modereerib Raivo Valk.

Üliõpilasselts Liivika on meesüliõpilasi ühendav seltskondlik-kasvatuslik organisatsioon. Liivika alguseks loetakse 21. aprilli 1909, mil Riias moodustati Riia Eesti Üliõpilaste Selts (REÜS). 1921. aastal registreerisid Tartus õppivad REÜSi liikmed seltsi Tartu Ülikoolis, uueks nimeks sai Liivimaast tuletatud üliõpilasselts Liivika. Kuigi 1940 Liivika tegevus ametlikult keelustati, kestis liiviklaste omavaheline mitteametlik läbikäimine kuni taasasutamiseni 1991. aastal.

Lisainfo: Taavi Hein, tel 52 05 724, vanamees@liivika.ee

Kristina Kurm