Uus raamat soovitab muuta loodusainete õpetamise süsteemi

Raamat annab ülevaate teadusuuringutest loodusteadusliku hariduse valdkonnas Eestis aastatel 2003-2008. Kolmes peatükis antakse ülevaade paradigmaatiliste vajaduste muutustest loodusteaduste õpetamisel, tagamaks õpilaste jaoks haridus, mis viib loodusteadusliku kirjaoskuse kujunemiseni.

Tuginedes rahvusvaheliste uuringute tulemustele ilmneb Eestis vajadus muuta nii loodusteaduste õpetamise süsteemi kui ka hindamist. Raamatu autorid püüavad üldistada Eesti uuringute tulemusi endiste sotsialismimaade kontekstis.

Raamatu on toimetanud Jack Holbrook, Miia Rannikmäe, Priit Reiska ja Paul Ilsley ning see on valminud Tartu Ülikooli juhtimisel valminud kolme ülikooli ( TÜ, TLÜ, TTÜ) koostöös. Ilmumine sai teoks ESF meetmete 1.1 projekti "Loodusteadusliku hariduse jätkusuutlikkuse tagamine kõigil õppetasanditel" raames.

Raamatu esitlus toimub reedel, 3. aprillil kl. 12.00-13.30 Tartus Antoniuse hotelli restoranisaalis.

Lisainfo ja osalemisest teatamine: Miia Rannikmäe, loodusteadusliku hariduse professor, tel 7 375 083, miia.rannikmae@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja