Uus stipendium soosib õppemobiilsust Venemaaga

Tartu ülikool osaleb Erasmus Munduse mobiilsusprogrammi Aurora koostööprojektis, mille eesmärgiks on toetada üliõpilaste ja akadeemilise personali õpi- ja teadustöö kahesuunalist rännet Tartu ülikooli ja Venemaa ülikoolide vahel.

Erasmus Munduse mobiilsusprojekti Aurora eesmärk on tõhustada rahvusvahelist koostööd Euroopa ja Venemaa ülikoolide üliõpilaste ja õppejõudude vahel. Üliõpilastel on võimalus projekti Aurora partnerülikoolides õppida semester kuni üks õppeaasta ja õppejõududel teha rahvusvahelist koostööd erinevate uurimistemaatikate läbiviimisel kuni kolmekuuliste lähetusperioodide jooksul.

Mobiilsusprogrammi Aurora stipendium hõlmab endas reisitoetust, viisat, kindlustust ning igakuist elamisraha. Stipendiumi taotlemise tähtaeg 2013/2014 õppeaastaks on 13.12.2012. Stipendiaadid tehakse teatavaks aprillis 2013.

Erasmus Munduse mobiilsusprogrammi Aurora koostööprojektis osalevad 10 Euroopa Liidu ja 10 Venemaa ülikooli.

Lisainformatsiooni programmi ja kandideerimise kohta loe Tartu ülikooli kodulehelt või projekti koordinaatorülikooli, Turku ülikooli kodulehelt.

Lisaks AURORA projektile osaleb TÜ partnerülikoolina veel kahes üliõpilas- ja õppejõumobiilsust toetavas Erasmus Munduse koostööprojektis. Lähem info on kättesaadav Tartu ülikooli kodulehelt.

Lisainfo: Merike Kala, projekti Tartu ülikooli poolne kontaktisik, tel: +372 737 6031, e-mail: Merike.Kala@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja