Vabariigi president avas TÜ-s e-tervishoiu-teemalise tudengikonverentsi

13.–15. septembril toimus Tartu ülikoolis (J. Liivi 2 ja Puusepa 8) Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi, matemaatika-informaatikateaduskonna tudengite ja MUG Estonia korraldatav rahvusvaheline tudengikonverents „E-health – integration of IT and medicine“. Konverentsi eesmärk oli suurendada teadlikkust üha suurenevast vajadusest siduda enam IT ja meditsiini valdkonda ning arutleda e-tervishoiu arengute üle. Tudengikonverentsi patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes pidas konverentsi avaloengu.

„Tervishoid on võrreldes teiste valdkondadega IT-lahenduste juurutamisel 10 aastat maha jäänud. Samas tuginedes teiste valdkondade kogemusele, võib öelda, et infotehnoloogia võib täiesti muuta ja täiendada meie praegust lähenemist. Juurutades erinevaid IT-lahendusi nii ennetavas meditsiinis kui ravis, suudame parandada lisaks patsientide heaolule tervishoiusüsteemi üldisemalt," sõnas konverentsi patroon, Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oma 7. mail 2012 peetud kõnes.

„Olukorras, kus ühiskondlikult on üha suurenev vajadus kvaliteetsele tervishoiusüsteemile, ent riiklikul tasandil napib ressursse süsteemi parandamiseks, aitavadki uudsed ja efektiivsed IT-lahendused tagada tervishoiusüsteemi kvaliteedi tõstmise,“ rääkis konverentsi korraldaja Oliver Stimmer. „Tervishoiusüsteemi kvaliteedi tõstmiseks vajame ühelt poolt enam meditsiinivaldkonna töötajaid, kes näeksid IT-lahenduste kasutamises enam kasu kui lisakohustust ning teiselt poolt IT valdkonna esindajaid, kes mõistaksid meditsiinitöötajate vajadusi.“

Stimmeri sõnul arutlesidki Eesti ja rahvusvahelised tudengid üheskoos oma valdkonna praktikutega konverentsil e-tervishoiu praeguste probleemide üle ja võimalusi luua uudseid lahendusi. „Ainuüksi Tartu ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonnas õpib täna 133 välisüliõpilast 42 erinevast riigist, kellest paljud võtsid ka konverentsist osa,“ lausus Stimmer, viidates sellega väga laiahaardelisele aruteluvõimalusele, mis toob Eestile kindlasti ka uudseid lahendusi teiste riikide IT ja tervishoiu praktikate näitel.

Tartu ülikooli bioinformaatika professor, akadeemik Jaak Vilo tõdes, et informaatika peamine kasu avaldubki tavaliselt lahendustes, mida tehakse teiste erialade jaoks. „Mul on hea meel, et meie IT tudengid on leidnud üles nii laia, huvitava ja kohati keerulise teema nagu tervishoid. Ootan, et paljude noorte peas läheksid särama kümned tulukesed, kuidas IT abil maailma paremaks muuta."

Teiste hulgas astusid konverentsil üles e-tervise sihtasutuse juhatuse liige Raul Mill, Nortali eHealth äriüksuse juht Taavi Einaste, Eesti genoomikeskuse IT valdkonna juht Erkki Leego ning Ida-Tallinna keskhaigla diagnostikakliiniku juhataja Toomas Kariis.

Täpsema tudengikonverentsi päevakavaga tutvu siin.

Lisainfo: Oliver Stimmer, MUG Estonia, konverentsi korraldaja, tel: 59011865, e-post: oliver.stimmer@mug.ee;
Karmen Stimmer, Eesti arstiteadusüliõpilaste selts, konverentsi korraldaja, tel: 53993330, e-post: karmen.stimmer1@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja