Valge klaveri kontsertsarja avakontsert

Kontserdisarja idee autori Tanel Joametsa sõnul on kontserdisarjal kaks eesmärki. "Kevadeni vältav kontserdisari pakub huvilistele võimaluse kuulata väga head klassikalist klaverimuusikat mitmete pianistide esituses. Samas annab iga külastaja ka oma panuse Valge klaveri fondi," ütles Joamets.

Valge klaveri fondi kogutakse raha rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteediga Steinway & Sons kontsertklaveri ostmiseks suurepärase akustikaga ülikooli aulasse. Joametsa sõnul on tipptasemel klaver kingitus kõigile linlastele. "Paljud pianistid otsustavad kontserdipakkumiste üle just lähtudes sellest, millisel klaveril ja millises saalis neil palutakse mängida. Uus klaver ning ülikooli aula hea akustika võimaldaks Tartusse tuua nimekaid pianiste, kes teistel tingimustel pakkumisest lihtsalt keelduks," selgitas Joamets.

Tänasel kontserdil tulevad ette kandmisele Schuberti "Fantaasia f-moll", Raveli "Hispaania rapsoodia", Mozarti "Sonaat F-duur", Trygve Madseni "Kaks valss-kapriisi" ja Raveli "Valss".

Järgmine kontsert Valge klaveri kontserdisarjas toimub 13. septembril.

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist