Valimiskomisjon kinnitas TÜ rektorikandidaadid

Esmaspäeval, 7. mail 2012 registreeris valimiskomisjon Tartu ülikooli rektorikandidaadid, kelleks on TÜ rakendusgeoloogia professor Volli Kalm, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor, rakubioloogia professor Toivo Maimets ning TÜ biomeditsiinitehnoloogia professor, akadeemik Mart Ustav.

Kõik kolm kandidatuuri on üles seadnud TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna nõukogu. Lisaks on professor Volli Kalmu kandidatuuri üles seadnud 36 ülikooli professorit ühiselt, Toivo Maimetsa 22 professorit ühiselt ning Mart Ustavi kandidatuuri 26 ülikooli professorit ühiselt.

Rektorikandidaatide avalik väitluskoosolek toimub 24. mail kell 16 TÜ aulas. Üliõpilased korraldavad TÜ üliõpilasesinduse eestvedamisel rektorikandidaatidele eraldi debati, mis toimub 22. mail kell 18 ülikooli aulas.

Rektori valimiskoosolek toimub TÜ aulas 31. mail algusega kell 12. Rektori valib 347-liikmeline valimiskogu, kuhu kuuluvad kõik ülikooli nõukogu ja senati liikmed, kõikide teaduskondade nõukogude liikmed ja kõik ülikooli korralised professorid ning juhtivteadurid. Valituks osutub kandidaat, kelle poolt hääletab vähemalt 174 valimiskogu liiget.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja