Välisnoorte huvi Tartu ülikoolis õppimise vastu on kasvanud veerandi võrra

Tartu ülikoolis lõppes avalduste vastuvõtt ingliskeelsetele õppekavadele. Välisüliõpilaskandidaatide huvi Tartu ülikoolis õppimise vastu on eelmise aastaga võrreldes kasvanud ligikaudu 25%. Kõige enam avaldusi esitati tarkvaratehnika magistriõppekavale, kokku 288.

Rahvusvahelise õppe peaspetsialisti Ülle Tensingu sõnul esitati kümnele ingliskeelsele bakalaureuse- ja magistriõppekavale ning arstiteaduse integreeritud õppekavale kokku 813 avaldust. „Rahvusvahelise vastuvõtu puhul tuleb aga alati arvestada, et ligi 35% kandideerijatest ei vasta nõuetele,“ tõdeb Tensing, „aga on hea meel, et motiveeritud välisüliõpilastest kandidaatide hulk on kasvanud.“

Magistriõppekavadest esitati enim avaldusi Euroopa Liidu-Venemaa uuringute ja tarkvaratehnika magistriõppekavale. Tarkvaratehnika ühisõppekaval saab sügisel, sarnaselt eelmise aastaga, alustada 57 üliõpilast.

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo avaldab heameelt, et rahvusvahelised IT õppekavad, nagu tarkvaratehnika ja küberkaitse, mida TÜ koos TTÜ-ga arendab, on saavutanud stabiilsuse ja toovad Eestisse üha suurema konkurentsi kaudu paremaid välistudengeid. „Eesti kui IT-riigi maine ja rahvusvaheliste ettevõtete, eriti Skype edu on märkimisväärsed. Mul on hea meel, et Tartu ülikooli IT haridus on omandamas rahvusvahelist kuulsust oma tugevat teooriat ja praktikat ühendavate õppekavade kaudu,“ lausub Vilo.

2013/2014 õppeaastaks said üliõpilaskandidaadid esmakordselt esitada ka avaldusi ingliskeelsele arstiteaduse õppekavale, kuhu enim kandidaate on pärit Soomest.

Avaldusi laekus ca 92-st riigist. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 3. juuniks 2013.

Lisainfo: Ülle Tensing, rahvusvahelise õppe peaspetsialist, tel: 737 5150, 5568 3533, e-post: ulle.tensing@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja