Välisüliõpilased alustasid Narva kolledžis vene keele õpinguid

Narva saabus selle suve esimene grupp välisnoori, kes alustavad kahe kuu pikkuseid vene keele õpinguid Tartu ülikooli Narva kolledžis.

Ameerika Ühendriikide Pittsburghi ülikooli üliõpilased saabusid Narva õppima vene keelt ja tutvuma eesti ja vene kultuuriga. Programmi eesmärk on pakkuda üliõpilastele võimalust intensiivseks keeleõppes sobivas keele- ja kultuurikeskkonnas.

Õppetöö toimub kaheksa nädalat, mille jooksul läbivad tudengid kokku 200 tundi auditoorset õppetööd, külastavad Eesti erinevaid paiku, kuulavad loenguid eesti ja vene kultuurist ning osalevad Narva linnas toimuvatel üritustel ja projektides. Õppijate hulgas on nii neid, kes on eelnevalt vene keelt õppinud kaks-kolm aastat, aga ka neid, kes on õppinud juba neli aastat.

Lisaks Pittsburghi ülikooli tudengite gruppidele saabuvad sellel suvel Narva vene keele suvekooli ka 15 õpilast American Council programmist. Esmakordselt tulevad Narva suvekooli grupp tudengeid Rootsist Göteborgi ülikoolist ning Eesti sisekaitseakadeemiast. Kokku õpib sellel suvel Narvas vene keelt üle poolesaja välisõpilase.

Tartu ülikooli Narva kolledži vene keele suvekoolide traditsioon sai alguse 2014. aastal ning iga järgneva aastaga on vene keele õppes osalejate arv kasvanud. Suurenenud on ka tudengite geograafiline taust, kus lisaks Ameerika Ühendriikidest pärit noortele leiavad tee Narva ka Prantsusmaa, Rootsi ja ka Eesti õppijad.

Allikas: Põhjarannik

Virge Tamme