VALMINUD ON TARTU ÜLIKOOLI UUE KEEMIAHOONE EHITUSPROJEKT

Tartu Ülikooli füüsika-keemiateaduskonna dekaani professor Peeter Burgi sõnul on uue keemiahoone valmimine suur samm edasi keemiaga seotud teadustegevuse ja õppe arendamisel Tartus. "Tegemist on üle pika aja esimese spetsiifiliselt keemia vajadustest lähtudes projekteeritud hoonega, kus on arvestatud nüüdisaegse teadustöö vajadusi ja töökeskkonna nõudeid. Tulemuseks peaks olema infrastruktuuri uus kvaliteet, mis viib ka teadustegevuse kvalitatiivselt uuele arengule, sest ellu viima saab hakata projekte, mida seni takistas ajakohase töökeskkonna puudumine."

Uus keemiahoone hakkab paiknema ülikooli biomeedikumi ja tehnoloogiainstituudi vahetus läheduses Viljandi mnt 42. Hoonesse on 12 000 ruutmeetrile projekteeritud teadus- ja praktikumilaborid, auditooriumid, seminariruumid, raamatukogu, töökabinetid ning administratsiooniruumid. Peale keemikute saavad endale valmivas majas ruumid ka keemiaga seotud geoloogia, bioloogia ning käitumis- ja sporditeaduste teadusrühmad.

Keemiahoone arhitektuur on modernistlik, lihtne ja lakooniline. Maja koosneb kahest tahukakujulisest kuuekordsest korpusest ning fuajee- ja auditooriumiblokist, mis on omavahel ühendatud ühekorruselise klaasist koridoriga. Hoone tahukate eri külgedel vahelduvad suured ühevärvilised seina- ja klaaspinnad.

Ehitusprojekti projekteerimise peatöövõtja oli RTG Projektbüroo OÜ ning ehitusprojekti maksumus oli 10,3 miljonit krooni.

Lähiajal kuulutatakse välja riigihange keemiahoone ehitaja leidmiseks. Maja ehitus peaks algama selle aasta detsembris ning keemiahoone valmimine on planeeritud 2008. aasta kevadeks.

Keemiahoone projektiga on võimalik tutvuda veebiaadressil: /183455

Lisainfo: füüsika-keemiateaduskonna dekaan Peeter Burk, tel 737 5258, 509 8836

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist
tel 737 5509; 527 6922