Valminud on uuring täiskulupõhisest arvestusest Euroopa ülikoolides

Täiskulupõhine arvestus aitab ülikoolidel rahaliselt hinnata oma teadustööle tehtavaid kulutusi, väljendades iga teadustöö ja -projekti kulukust selle alustamisest kuni lõpetamiseni.

EUA presidendi Georg Winckleri sõnul on majanduslikult jätkusuutlikud vaid need ülikoolid, kes teavad oma teadus- ja halduskulude kogu-ulatust.

Antud uurimusest valminud lõppraport tuleb ettekandele 19. novembril, algusega kell 10:00 Tallinnas, Teatri väljak 3-208.

Lõppraportit tutvustaval seminaril käsitletakse täiskulupõhise arvestusega seotud küsimusi, seda peamiselt ülikoolide seisukohast.

Samuti soovib Rektorite Nõukogu arutleda seminaril ülikoolide, teadusasutuste ning ministeeriumide esindajate seltsis täiskulupõhise arvestuse vajalikkuse ja võimalikkuse üle Eesti ülikoolides ja teadusasutustes. Täiskulupõhist arvestust saab ja võiks kasutada nii strateegilise juhtimise, õppe- ja teadustegevuse finantseerimise, EL struktuurfondide kui ka Euroopa koostööprogrammides ja –projektides osalemisel.

Väljavõte ürituse kavast:
  • Tervitus
    Alar Karis - Tartu Ülikooli rektor, Rektorite Nõukogu juhatuse esimees
  • Projekti "Majanduslikult jätkusuutlike ülikoolide poole – täiskulupõhine arvestus Euroopa ülikoolides" lõpparuande tutvustus
    Thomas Estermann, programmijuht, Euroopa Ülikoolide Assotsiatsioon
    Michael Yuille, finantsdirektor, Liverpooli Ülikool, töörühma juht
    Hanna Kanep, programmijuht, Rektorite Nõukogu
  • Täiskulupõhise arvestuse ja finantseerimise vajalikkusest ja võimalikkusest Eesti kõrghariduses ja teaduses – lühiettekanded ja arutelu

Lõppraport

Lisainfo: Hanna Kanep, Rektorite Nõukogu programmijuht, 736 6865, hanna.kanep@ern.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja