Vega toetusfondi kandideerimine on avatud 17. oktoobrini!

Vega fond toetab uute meeskondade kokkupanemist ning teadmismahukate teenuste arendust ja töötavate prototüüpide ehitamist. Esita oma taotlus hiljemalt 17. oktoobril 2014.

Vega fond on SEB ja Tartu ülikooli ideelabori loodud esimene teadmismahukatele ideedele mõeldud rahastusfond. Toetusfondi kaudu rahastab SEB pank uudsete lahenduste igapäevasesse kasutusse toomist kolme aasta jooksul 150 000 euroga.

Taotlusi oodatakse kahes kategoorias: uute meeskondade projektid ja arendusprojektid.

• Uute meeskondadekokkupanemise eesmärgiks on moodustada teotahtelistest tudengitest meeskonnad, kes aitaksid turule viia mõnd Eesti teadlaste teadustulemust.
  • Arendusprojektide rahastamise eesmärgiks on viia innovaatilised lahendused igapäevasesse kasutusse. Vega fond on avatud kõigi valdkondade suure- ja väiksemahulistele projektidele.

Vega fondi esimesed stipendiaadid said 2014. aasta aprillis 14 300 eurot arendustoetust.

Vega toetusfondi suurim stipendium, 8000 eurot anti tehnoloogiavaldkonnas tugeva potentsiaaliga PL Space meeskonnale, kuhu kuulusid TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna magistrant Erik Kulu ja Paul Liias. Nende idee on arendada välja nanosatelliitide mehaanika ning müüa tootearendust rahvusvahelisel turul. Meeskonnaliikmete sõnul testitakse arendatavat mehaanikat ESTCube-2 missiooni käigus.

Vega fondi laekunud projekte hindab rahvusvaheline žürii koosseisus TÜ arendusprorektor Erik Puura, SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik, TÜ ideelabori juht Kalev Kaarna, arengufondi tegevjuht Pirko Konsa, EstBAN äriingel Erki Mölder, Gorilla Ventures äriingel Petri Lehmuskoski ja Neil Thomas Ventac Partners’ist.

Loe Vega fondist lähemalt ja esita taotlus Vega fondi kodulehele.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja