Viljandi kultuuriakadeemia direktori ametikoht läheb uuesti valimisele

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ei kinnitanud Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu ja nõunike kogu liikmetest koosneva valimiskogu 22. juuni otsust valida direktoriks Garri Raagmaa.

Otsuse aluseks on kultuuriakadeemia valimiskogu liikme Helir-Valdor Seederi vaidlustus direktori valimise protseduurile. Vaides on viidatud asjaoludele, et kultuuriakadeemia direktori valimise reglement on vastuolus kultuuriakadeemia põhikirjaga. Samuti rakendati ebakorrektselt hääletamisel ülikooli salajase hääletamise korda.

Uus hääletus toimub 24. juulil kell 14.00 Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia peahoones.

22. juuni valimiskogus hääletati viimasesse valimisvooru jõudnud kahe kandidaadi Garri Raagmaa ja Iñaki Sandoval Campillo vahel.

Viljandi kultuuriakadeemia praeguse direktori Anzori Barkalaja ametiaeg lõpeb 31. augustil.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja