Vilniuse ülikoolis tähistatakse Tartu ülikooli päeva

Kolmapäev, 27. aprill 2016 on Vilniuse ülikoolis pühendatud Tartu ülikoolile – esimest korda tähistatakse Tartu ülikooli päeva.

Tartu ülikooli aitavad sel päeval esile tõsta avalikud loengud ning teadlased ja õppejõud arutavad koostöövõimalusi kohtumistel teaduskondades. Tervitusena Vilniuse ülikooli üliõpilastele tutvustab teaduse populariseerimise võimalusi Tartust kohale vuranud teadusbuss ning jagatakse ka infot õppimisvõimaluste kohta Tartus.

Hommikupoolikul tutvub pea 20-liikmeline Tartu ülikooli delegatsioon Vilniuse ülikooli uue loodus- ja tehnikateaduste linnaku ning uue raamatukoguga. Leedu partneritele tutvustab Tartu ülikooli ettekandega rektor professor Volli Kalm.

TÜ eesti keele (võõrkeelena) professori, Leedu vabariigi aukonsuli Eestis Birute Klaas-Langi sõnul on Tartu ülikoolil ja Vilniuse ülikoolil väga tihe keeleõppe alane koostöö. Vilniuse ülikoolis on õpetatud eesti keelt topelterialana koos leedu keelega alates 2002. aastast, praegu töötab seal eesti keele lektorina Eve Raeste.

„Meie ja Leedu partnerite ettekanded ja arutelu keskenduvadki filoloogiateaduskonnas sellele, kuidas populariseerida väikeste keelte õpetamist välisülikoolides. Meil on plaan ühendada Vilniuse ülikooliga jõud fennougristika ja balti keelte õpetamisel ja arendada ühiseid õppemooduleid. Eesti keele õpe välismaal on kui aken Eestisse, sest paljud õppijad tulevad pärast siia kas vahetusüliõpilasena, suveülikooli või magistriõppesse. Eesti rahvusvahelistumise jaoks on see väga oluline ja tugevdab eesti positiivset kuvandit maailmas,“ ütles Klaas-Lang.

Tartu ülikooli teadlastel ja õppejõududel on päeva jooksul kohtumised ka partneritega matemaatika- ja informaatikateaduskonnas, loodusteaduskonnas, filoloogiateaduskonnas, majandusteaduskonnas ja ajalooteaduskonnas. Sinoloogia vanemteadur Märt Läänemets esineb ettekandega Vilniuse ülikooli orientalistika keskuses.

Volli Kalm ja teadusprorektor Marco Kirm osalevad pärastlõunal kolme ülikooli rektorite kohtumisel koos Vilniuse ülikooli rektori Artūras Žukauskase ja Läti ülikooli rektori Indriķis Muižnieksiga.

Päeva lõpetab vastuvõtt Eesti saatkonnas.

Sirje Üprus, välisprotokolli juht
sirje.uprus@ut.ee