Uudised

Loomaökoloog Tuul Sepa sõnul paraneks linnakeskkond ka inimese jaoks, kui taastataks rohkem linnatiike, -ojasid või konnalompe.
  • meist mujal
Koroonapandeemia tuules tehtud Tartu Ülikooli teadlaste uuringust selgust, et inimeste otsust vaktsineerima minna ennustavad kümned isiksuseomadused.
  • meist mujal
Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon (CERN) võttis Eesti vastu oma täisliikmeks. Tartu Ülikoolile tähendab see nii seniste teadus- ja haridus- kui ka ettevõtluskoostöövõimaluste laienemist.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Erialaeksperdid jagavad teadmisi tuumajaamadest ja tuumaenergeetikast.
  • uudis
30. aprillini on Tartu Ülikooli töötajatel ja üliõpilastel võimalik esitada oma teese ja muid ettepanekuid Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil osalemiseks. Konverents toimub 7.–9. oktoobrini 2024 Tartu Ülikoolis ning selle teema on innovatsioon ja loovus kõrghariduses.
  • #tudengile
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Maailma õnneraportis paigutub Eesti 34. kohale, jagades sellega pulka El Salvadori ja Poolaga.
  • meist mujal
Edasiõppimiseks eriala valimine on noorele inimesele sageli esimene suur samm iseseisvasse ellu ja see võib võtta lausa jalad värisema. Millest alustada ja kuidas orienteeruda infotulvas?
  • #sisseastumine
  • uudis
10. aprillil 2024 kell 19 toimub Pärnu restoranis Kolhethi (Kuninga 36) Pärnu kolledži populaarse vestlusõhtute sarja „4 samba jutud“ järjekordne kohtumine.
  • #ühiskonnale
  • uudis
FitSphere kutsub üliõpilasi ja töötajaid osalema kampaanias ,,Kevadsammud 2024“, et edendada korrapärast liikumisharjumust. Väljakutse kestab 1.–30. aprillini ja on kõigile tasuta.
  • #sport
  • uudis
Ülikooli kammerkoor osales 23. märtsil Eesti Kammerkooride Festivalil, kus jagas A-kategooria esikohta Tallinna Kammerkooriga ja sai eripreemia parima kohustusliku loo esituse eest. Dirigent Triin Koch tunnistati konkursi parimaks dirigendiks.
  • #kultuur
  • uudis
Teadmussiirdedoktorantuur on nii era- kui ka avaliku sektori asutustele hea võimalus teha koostööd ülikooliga, et leida uudseid lahendusi arendusküsimustele ja parandada töötajate kvalifikatsiooni.
  • #ettevõtlus
  • meist mujal
Tartu Ülikooli mobiilsusuuringute labor koostöös Tartu Ülikooli liikumislaboriga korraldas 2023. aasta sügisel ülikooli liikuvusuuringu, et saada ülevaade ülikoolipere igapäevasest ja lähetustega seotud liikumisvajadusest ning toetada kestliku liikumise korraldamist ülikoolis. Valminud lõpparuande ja uuringu tulemustega on võimalik tutvuda ülikooli veebilehel.
Sellel lehel kuulutame välja konkursid Tartu Ülikooli doktoriõppes
  • #sisseastumine
  • uudis
Kui mõnest ajalehepoisist on saanud miljonär, siis võib ka Pärnu Postimehes suvevaheajal ajakirjanikutööd praktiseerinud koolitüdrukust saada nimekas sotsiaalteadlane, hinnatud õppejõud ja meediauuringute kaasprofessor. Maria Murumaa-Mengeliga tema teekonnast vesteldes veendun, et see naine on mitmes mõttes märksa rikkam kui mõni ajalehepoisist miljonär.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • ajaveeb
Tartu Ülikooli ja Kopenhaageni Ülikooli teadlased kirjeldasid teoreetiliselt ideaalset elektrokatalüüsi protsessi, mis võimaldaks kahekordistada energia muundamise- ja salvestamise seadmete tõhusust.
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
  • #õppimine
  • #ühiskonnale
  • uudis
Martin Farley on nii Ühendkuningriigis kui ka kogu Euroopas üks esimesi kestliku laboriteaduse eksperte.
  • ajakiri
Kevade algusega tulid müügile piletid Linnujämmi kontserdile ja multimeediaetendusele „Emajõe sünd“, mis toimuvad ainulaadses Tartu Lodjakojas.
  • #Tartu2024
  • pressiteade
1. jaanuaril algas Euroopa Komisjoni projekt POINT, mille raames uuritakse Covid-19 pikaajalist tervisemõju.
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated