English (United Kingdom)

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool (KTKDK) on tugistruktuur, mis laiendab humanitaarteaduste kohustuslikke õppekavu. Pakkudes olulisel tasemel teadusüritusi sisukama ja rahvusvaheliselt arvestatava uurimistöö läbiviimiseks, võimaldab see oma valdkonnale interdistsiplinaarse ja avatud vaate.

Doktorikooliga liitumine on soovituslik kõigile humanitaardoktorantidele.

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool (KTKDK) ühendab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia doktorante ja õppejõude. Doktorikooli põhieesmärgiks on edendada kultuurianalüütilise doktoriõppe kvaliteeti Eestis. KTKDK koostööpartneriteks on Kultuuriteooria tippkeskus ning Baltimaade sotsiaal- ja humanitaarteaduste doktorikool (BGS), välispartneriks Göttingeni Ülikooli Kultuuriteaduste keskus.

Doktorikooliga on Tartu Ülikoolis ühinenud järgmised doktoriõppekavad:
1) kirjandus ja kultuuriteadused;
2) ajalugu;
3) semiootika ja kultuuriteooria (kultuuri ja looduse suund);
4) germaani-romaani filoloogia (kirjanduse suund);
5) usuteadus.

Nõukogul on õigus vastu võtta doktorante ka teistelt õppekavadelt, kui doktoritöö teema vastab KTKDK eesmärkidele.

Liitumiseks tuleb täita avaldus, mille leiab doktorikooli kodulehelt aadressil http://www.ema.edu.ee/ktkdk/. Juhendaja poolt allkirjastatud avaldus koos CV-ga tuleb viia/saata oma kooli õppekorraldajale. Otsuse doktorandi vastuvõtmise kohta teeb KTKDK nõukogu.

Doktorikooli liikmel on võimalik osaleda tasuta doktorikooli üritustel (ja saada osalemise eest ainepunkte) ning taotleda raamatute ja muude oma doktoritööga seotud vajalike õppevahendite hüvitamist. Doktorikooli kaudu sooritatud ainepunkte arvestatakse õppekavade osana, asendamine õppekavadesse toimub erialasiseselt.

Lähem info KTKDK Tartu Ülikooli õppekorraldajalt
Helen Kästik See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.