English (United Kingdom)

Raamatukogu

 

 

EESTI JA VÕRDLEVA RAHVALUULE OSAKONNA RAAMATUKOGU ÜLDINFO

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna raamatukogu sisaldab raamatuid ja perioodikat eraialaseks õppe-ja teadustööks (folkloristika, etnoloogia, kultuuriteooria jm). Koju laenutatakse raamatuid Tartu Ülikooli üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal.

Raamatukogu asukoht:  Ülikooli 16-208

Konsultatsioonid:

E 09-12 ja 14-16

T 09-12

K 09-12

N 09-12

 

E-post:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Telefon: 737 53 04

Kontakt: Maili Pilt, Ülikooli 16-207

NB! Iseseisvalt saab avariiulitelt raamatuid otsida ning laenutada osakonna tavapärastel lahtioleku aegadel (E-R 10.00-12.00 ja 13.30-16.00) teavitades oma soovist õppekorralduse spetsialisti (Liilia Laaneman).

 

EESTI JA VÕRDLEVA RAHVALUULE OSAKONNA  RAAMATUKOGU KODUKORD

 • Koju laenutatakse raamatuid, ajakirju, uuemaid bakalaureuse- ja magistritöid Tartu Ülikooli üliõpilastele, õppejõudele ning teadlastele. Teistel huvilistel on võimalik raamatukogu teavikuid kasutada kohapeal.
 • Koju ei laenutata punase märgistusega raamatuid ja ajakirju.
 • Igal laenutajal peab olema kehtiv TÜ raamatukogu lugejakaart. Raamatut laenutama tulles peab kaasas olema TÜ raamatukogu lugejakaart või ID-kaart.
 • Raamatuid ja ajakirju laenutatakse välja kaheks nädalaks. Uuemaid bakalaureuse- ja magistritöid laenutatakse üheks nädalaks. Seejärel tuleb raamat tagastada või pikendada. Elektrooniliselt laenutatud teavikuid saab pikendada veebiaadressil https://tartu.ester.ee/patroninfo*est/top või e-posti teel See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Pikendada saab kuni kümme korda.
 • Raamatute tagastamistähtaega tasub jälgida, kuna Estris nähtavate laenutuste korral hakkab raamatu mittetähtaegsel tagastamisel automaatselt jooksma viivis. (Viivis on 0,06 eurot trükise kohta iga ületatud päeva eest. Viivist saab tasuda ka osakonna raamatukogus.)
 • Teavikute laenutähtaega ei pikendata ja uusi teavikuid ei laenutata:
  • kui laenutähtaeg on ületanud 30 päeva
  • kui teavikule on järjekord
  • kui lugejal on võlgnevus kaks eurot ja rohkem.
 • Nende raamatute laenutused, millel vöötkoodi veel ei ole, märgitakse laenutamisel raamatukogu spetsialisti Maili Pildi ja osakonna referendi Liilia Laanemani arvutitesse loodud ajutistesse kataloogidesse.
 • Juhul kui Teid huvitab konkreetne teema, kuid te ei tea, milliseid teemakohaseid teavikuid meie raamatukogu sisaldab, on võimalik tulla konsultatsioonile. Konsultatsioonid toimuvad: E 9-12 ja 14-16, T 9-12,  K 9-12  ja N 9-12.
 • Iseseisvalt saab avariiulitelt raamatuid otsida ning  laenutada osakonna tavapärastel lahtioleku aegadel teavitades oma soovist õppekorralduse spetsialisti (Liilia). Ruumis 209 on eestikeelne ja võõrkeelne kirjandus. Eestikeelsed raamatud on järjestatud eesti tähestiku järgi. Võõrkeelne kirjandus on järjestatud järgmiselt: AÄBCDEFGHIJKLMNOÕÖPQRSTUÜVWXYZ. Tähestiku seadmisel on aluseks võetud teose autori perekonnanime kolm esitähte, mitme autoriga ning toimetatud teoste puhul on lähtutud teose pealkirjast. Osa aastaraamatuid, ajakirju ja jätkväljaandeid asub ruumis  207 ja 213. Ruumis 207 asuvad bakalaureuse- ja magistritööd, ruumis 208 kõige uuemad osakonna raamatukokku viimase aasta jooksul ostetud raamatud ja käsiraamatud.