English (United Kingdom)

Kutse: Akadeemilise Rahvaluule Seltsi konverents "Välitööd ajaskaalal" 30. oktoobril 2015

Tänavuse ARSi välitöökonverentsi keskmes on aeg ja muutumine ning välitööd nende muutuste keskel. Kutsume erinevate valdkondade uurijaid üles meenutama oma välitöökogemusi ning arutlema, millised muutused on välitööde protsessis ja eesmärkides distsipliini ajaloo, uuritava isiku või kogukonna elutsükli või isikliku uurijatee jooksul aset leidnud.

Varasemat mõistet “kogumisretk” või “ekspeditsioon” asendab 21. sajandil mõiste “välitööd”. Mõistete teisenemine kajastab kultuuriteadustes toimunud muutusi. Välitööde metoodikale on avaldanud mõju tehnoloogia areng: erinevate salvestuvahendite kasutamine on suurendanud välitöödel kogetu dokumenteerimise võimalusi. Vähemalt sama suur mõju välitöödele on olnud ka kultuurinähtuste endi muutumisel – vanade folkloorivormide kadumisel ning uute tekkimisel (nt meemid sotsiaalmeedias). Globaliseerumise tulemusena on muutunud välitööpaigad ning uurijad on jõudnud järjest enam ka kaugete võõraste kultuuride juurde.

Loe lisa...
 

Tule osale sügissemestril folkloristlike välitööde kursusel!

2015/2016. õppeaastal toimub aine "Folkloristlikud välitööd" (FLKU.04.051; 6 EAP) esmakordselt koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga.

Seminaride toimumise aeg ja koht on 9. september - 18. november 2015, kolmapäeviti  kell 10-12, Ülikooli 16-215. Vastutav õppejõud: Merili Metsvahi.

Seminarides õpime, kuidas intervjueerida nii, et see oleks meeldiv kogemus ning annaks ka uusi teadmisi kultuurinähtuste kohta.

Loe lisa...
 

Folkloristika ainekursused inglise keeles

Eesti ja võrdleva rahvaluule osakond on alates 2010. aastast pakkunud regulaarselt ainekursusi inglise keeles, mis on orienteeritud peamiselt magistri- ja doktoriõppe tudengitele, kuid on avatud kõigile huvilistele.

2015. aasta sügissemestril loetakse inglise keeles järgmisi kursusi:

FLKU.04.076 India folkloor ja rahvausund (Folklore and Vernacular Religion of India) (3 EAP) Ülo Valk

Time:  Tue 16.15-18.00, week 2-14; place: Ülikooli 16-214

Loe lisa...
 

5th International Conference of Young Folklorists "Folklore of Connections, Folklore of Conflict" in Viljandi, October 7-9, 2015

International conference organized by the Department of Estonian and Comparative Folklore (University of Tartu), Viljandi Culture Academy (University of Tartu), and Tartu Nefa Group, in partnership with the Institute of Lithuanian Literature and Folklore (Vilnius).

Keynote speakers: Alexander Panchenko (Institute of Russian Literature, Russian Academy of Sciences/St. Petersburg State University) and William Westerman (New Jersey City University).

The 2015 Conference of Young Folklorists is the fifth of its kind, following previous meetings in Tartu (2011, 2013) and Vilnius (2012, 2014). The conference aims to foster academic communication, collaboration and research in the field of folklore by bringing together advanced students and recently graduated scholars from different countries and giving them an opportunity to present their research to an international audience. The forthcoming event will be the first one to be held at and in cooperation with the Viljandi Culture Academy, a college of the University of Tartu that provides applied higher education in music, Estonian native crafts and various other areas of culture.

Loe lisa...