Hortus Semioticus on Tartu Ülikooli semiootika osakonna võrguväljaanne, mille ülesandeks on ühelt poolt vahendada üliõpilaste semiootika-alaseid uurimusi laiemale lugejaskonnale ning teiselt poolt kutsuda tudengeid üles oma ideid teaduslikuks artikliks vormima. Üliõpilastel tekib õppetöö käigus palju huvitavaid ja värskeid ideid, mis sageli jäävad välja arendamata, jõudes parimal juhul vaid juhendaja või eksamiesseid lugeva õppejõuni, kuid mis võiksid tegelikult olla inspiratsiooniks palju enamatele. Ajakirja toitvaks pinnaseks on seega uudishimu ja uurimislust, selle autorite eeliseks aga akadeemilise autopiloodi puudumine.
 

Anti SaarRaamat on kirjutatud valguse kiirusele lähenevas tempos (300 000 m/s). Selle lugemisele keskmise kiirusega 2 lk/min kulub 600 min ≈ 10 h. Ligikaudu sama kaua kestab Boeing 747 lend Pariisist New Yorki, Tallinnast Nairobisse, Kiievist Vladivostokki või Bogotast Casablancasse.
Läbides teksti linnulennul (so: ridade kaupa ja tähekumerusi täpselt järgimata), tuleb lugejal katta ligikaudu 1,5 km. Diagonaalse lugemise distants on arvutatav Pythagorase teoreemi abil valemist: x = n√a²+b², milles a ning b olgu lehekülje kõrgus ja laius ning n lehekülgede arv raamatus.
Lugemise aja sisse mahub üks tugevam toidukord, nõudmisel serveeritakse kohvi, teed ja karastusjooke. Toit ei kuulu raamatu hinna sisse ega leidu raamatu kaante vahel. Eilsed kalakotletid on sahvris alumisel riiulil. Lisanditena võib tellida aurutatud köögivilja, riisi või friikartuleid. Suuremat õgimist ei tohiks ette võtta lugemise hinnaga.


Sisukord: