Parlamendikompassi esitlus reedel, 27. septembril 2013

Olete oodatud veebirakenduse „Parlamendikompass 2013“ esitlusele reedel, 27. septembril algusega kell 11.00  Komandandi maja saali (Toompea 1).

Parlamendikompass on veebirakendus, mis võimaldab inimestel leida Riigikogu liikmete hulgast enda poliitiliste eelistustele kõige rohkem vastava saadiku. Sobivuse arvutamise aluseks on alates 2011. aasta valimistest Riigikogus töötavate parlamendliikmete reaalne käitumine seaduseelnõude ja otsuste üle hääletamisel. Parlamendikompass näitab, millisel määral kattuvad kasutaja ja rahvaasemike eelistused. Tasub tähele panna, et sobivuse aluseks on antud juhul reaalne parlamentaarne käitumine, mitte valimislubadused või üldine poliitiline ideoloogia.

Teadlaste Ööks valminud Parlamendikompass on mõeldud demonstreerima seda, kuidas kvantitatiivne sotsiaalteaduslik lähenemine saab olla põnev ja kasulik populaarteaduslikel eesmärkidel. Selliste rakenduste laiemat populaarsust on varem veenvalt tõestanud Valijakompass (www.valijakompass.ee), mida kasutas 2011. aasta Riigikogu valimistel  ligi 100 000 unikaalset kasutajat. Parlamendikompass on loodud Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituudi, Teaduskeskus AHHAA, Eesti Rahvusringhäälingu ja e-Riigi Akadeemia koostööna. Projekti finantseerib Tartu Ülikooli rektori fond.

Palume oma osalemisest Parlamendikompassi esitlusel anda teada aadressil kristjan.vassil@ut.ee.

Lisainfo:

Kristjan Vassil