E-valimised 2013 – uuringutulemused

SA Archimedes ja Euroopa Regionaalarengu Fond finantseerivad teadusprojekti “Kontrollitavad e-valimised:   sündmuste   analüüs   ja   sotsiaalsed aspektid”,  mis   kestab   2015.   aastani   ning  katab  kolm  valimistsüklit. Projekti täitjateks on AS Cybernetica ja Tartu Ülikooli Riigiteaduste instituudi teadlased.

8. aprillil 2014 toimus selle teadusprojekti esimese faasi – 2013. aasta kohalike volikogude valimiste – uurimistulemuste avaldamine. Seminaril selgitati verifitseeritavate e-valimiste toimimist ning anti ülevaade käitumisuuringu tulemustest. Muuhulgas käsitleti teemasid nagu e-hääletajate populatsiooni mitmekesistumine, potentsiaalne poliitiline kallutatus, verifitseerimise mõju usaldusele jne. Seminari slaidid on koondatud ühte faili ning need on eestikeelsena kättesaadavad siin (lae alla seminari ettekanded).

Lühiülevaate peamistest uurimistulemustest on võimalik saada 8. aprilli Terevisioonis antud intervjuust. Aitähh Urmas Vainole ja Janek Lutsule võimaluse eest uurimistulemusi populaarteaduslikus võtmes esitleda.

See projekt on hea näide arvuti- ja sotsiaalteadlaste koostööst, kus ühiseks universaalseks keeleks on kvantitatiivne tõenduspõhine ning andmelähedane protsesside modelleerimine ja analüüs. Töö käib edasi 2014. ja 2015. aasta valimiste monitoorimiseks samas mahus.

Lisainfo:

Kristjan Vassil
kristjan.vassil@ut.ee

 

Posted in In English