Üle-euroopaline valijakompass EUANDI on kasutamiseks avatud

Teisipäeval, 22. aprillil 2014 avati Euroopa Parlamendi valimisteks loodud valijakompass EUANDI (euandi.err.ee). Tegemist on üle-euroopalise valijakompassiga, mis võimaldab 28 riigis kasutajatel võrrelda enda poliitilisi eelistusi 242 erakonna suhtes, kes kandideerivad Euroopa Parlamendi valimistel 25. mail.

EUANDI võimaldab kasutajatel vastata 30 poliitilisele sõlmküsimusele, mille järel arvutab programm kasutaja ja erakondade vahelise kattuvuse. Kasutaja saab võrrelda oma eelistusi nii Eesti kui teiste riikide erakondadega. Erinevalt varasematest valijakompassidest on EUANDI tugevamalt integreeritud sotsiaalmeediaga, võimaldades kasutajatel läbi Facebook’i jagada oma poliitilist profiili ning võrrelda enda poliitilisi positsioone teiste kasutajatega ning soovi korral luua poliitiliste eelistuste põhiseid sotsiaalmeediagruppe.

EUANDI on kättesaadav internetiaadressil euandi.err.ee.

EUANDI eelkäija 2009. aasta EP valimistel oli EU-Profiler, mis oli esimene omataoline üle-euroopaline valijakompass. Eestis on suurt kasutamist pälvinud 2011. aasta parlamendivalimisteks loodud Valijakompass ning 2013. aastal loodud Parlamendikompass. EUANDI on loodud Euroopa Ülikooli Instituudi (EUI) eestvõttel. Eesti meeskonda juhivad Kristjan Vassil (Tartu Ülikool) ja Nele Leosk (EUI). Olulise panuse andsid projekti e-riigi Akadeemia programmidirektor Liia Hänni, Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi teadlane Mihkel Solvak ning magistrandid Kadri Vakmann ja Andres Reiljan. EUANDI meediapartner Eestis on Rahvusringhääling.

Lisainfo:
Kristjan Vassil
Tartu Ülikooli teadur
E-post: kristjan.vassil@ut.ee
Telefon: +372 5684 4856

Posted in In English