Concert | Universitas Tartuensis

Concert

Komi paaniflöödiansambli kontsert

17. oktoobril kell 18 toimub Tartu ülikooli Narva kolledžis komi ansabli Tšernõši tšipsanistide kontsert. Üle kuuekümne aasta tagasi asutatud ansambel tuleb esinema Komimaa lõunaosast.

Tšipsan on roost valmistatud traditsiooniline permi-soome rahvaid iseloomustav vilepill, mille viled on erineva pikkusega. Tegemist on väga arhailise instrumendiga, maailma kõige põhjapoolsemalt rahvalt, kes neil erineva suurusega viledel mängib.

Kontsert romansihelide saatel

Reedel, 6.oktoobril algusega kell 17 toimub TÜ aulas kontsert romansihelide saatel vene kultuuripäevade raames, kontserdist võtavad osa :õhtujuht - Jaak Jõekallas, solistid-vokalistid Ljudmilla Kõrts/sopran , Vjacheslav Reznichenko- tenor, kontsertmeister Riina Pikani.

Kavas: Mihhail Glinka, Nikolai Rimsky- Korsakov, jt.

Eelregistreerimine : reg [ät] rosfond.eu

Kontsert on tasuta.

Taani noorte sümfooniaorkester PRESTO ja Karijärve Keelpilliorkester

Pühapäeval, 30. juulil kell 18 annavad Tartu Ülikooli aulas ühise kontserdi Taani noorte sümfooniaorkester PRESTO ja Karijärve Keelpilliorkester.
Dirigendid Andreas Vetö ja Eveli Roosaar

Kontserdil kõlab nii klassikaline kui ka kaasaegne muusika ning Taani ja Eesti autorite looming. Lisaks Mozartile, Brahmsile jt klassikutele esitatakse Carl Nielseni ja Edvard Griegi, samuti Veljo Tormise, Olav Ehala, Boris Kõrveri, Eva Talsi jt teoseid. Kavas on ka valik filmimuusikat.

X Triin Kochi kooride laulupäev "Laulu algus. Laulu vägi"

Triin Kochi koorid TÜ akadeemiline naiskoor, TÜ kammerkoor ja TÜ naiskoori Tallinna vilistlaskoor saavad juba kümnendat korda kokku ühisel laulupäeval: 9. juunil kell 19 avakontsert Võru kultuurimajas Kannel ja 10. juunil kell 16 traditsiooniline laulupäev Sulbi laululaval. Laulupäev kannab pealkirja “Laulu algus. Laulu vägi” ning on pühendatud Veljo Tormise loomingule.