Conference | Universitas Tartuensis

Conference

Seminar "Learning to Te(a)ch: Unlocking the Potential of Online Education"

Johan Skytte Institute of Political Studies is organising a two-day seminar "Learning to Te(a)ch: Unlocking the Potential of Online Education" on 7-8 November. The seminar is open to both academic and administrative/management staff from different units of our University, who are involved in online learning and teaching or interested in it, as well as a representation of the students.

Seminar "Learning to Te(a)ch: Unlocking the Potential of Online Education"

Johan Skytte poliitikauuringute instituudis toimub 7.-8. novembril kahepäevane seminar e-õppe võimalustest "Learning to Te(a)ch: Unlocking the Potential of Online Education". Osalema on oodatud kõik õppejõud ja üliõpilased, kes juba kasutavad  õppetöös aktiivselt e-õppe vahendeid, kui ka need, kes soovivad teema kohta rohkem teada saada.

Konverents "Kuulata ja kõnelda ehk dialoogilisest kommunikatsioonist koolis"

Tartu ülikooli eetikakeskusel on hea meel kutsuda teid 10. väärtuskasvatuse konverentsile "Kuulata ja kõnelda ehk dialoogilisest kommunikatsioonist koolis" mis toimub 21.-22. novembril 2017 Tartus V Spa konverentsikeskuses (Riia 2).

Miks on kuulamiskultuur oluline? Kuivõrd oskame anda nii julgustavat kui ka kriitilist tagasisidet nii, et sellest on kasu ja edenemist kõigile asjaosalistele? Mida kujutab endast dialoogiline kommunikatsioon?

Ehk siis: kuidas kuulata ja kuidas rääkida koolis?

Hispanistika konverents

20. oktoobril tähistab TÜ hispaania filoloogia eriala oma 25. aastapäeva, millest on osa võtma palutud kõik üliõpilased, vilistlased ja teised huvilised. Aastapäeva üritused algavad kl 10.00 konverentsiga (Lossi 38-234), kus saab kuulda ettekandeid nii hispanistika eriala vilistlastelt kui endistelt ja praegustelt õppejõududelt. Pärastlõunal kl 16 avatakse Lossi 3 õppehoone trepigaleriis posternäitus „Hispanistika eesti tõlkeloos“. Päeva lõpetab peoõhtu Illegaardis.

Frege Lectures 2017

Gottlob Frege lectures in theretical philosophy 2017 Tim Crane (Central European University): "Thoughts, Thinking and Thinkers"

Times and Venue

October 9 - at Jakobi 2, 336
10.15-11.45: Intentionality: the state of the debate
14.15-15.45: Thoughts

October 10 - at Jakobi 2, 336
10.15-11.45: Thinking
14.15-15.45: Thinkers

Frege loengud 2017

Gottlob Frege loenguid teoreetilises filosoofias peab 9.-10. oktoobrini 2017 Tim Crane teemal "Thoughts, Thinking and Thinkers".

Loengud toimuvad 9.-10. oktoobrini Jakobi 2 ruumis 336.

Ajakava:

9. oktoobril

10.15-11.45: Intentionality: the state of the debate
14.15-15.45: Thoughts

10. oktoobril

10.15-11.45: Thinking
14.15-15.45: Thinkers

Tudengiteaduse konverents

Kõik on oodatud Tudengiteaduse konverentsile, mis toimub Hugo Treffneri Gümnaasiumis 7. oktoobril, algusega kell 11.00.

Kava:

11.00-11.10 avasõnad

11.15 Viis (põhjust) huvituda neutronitest. Heisi Kurig, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asepresident

11.45 Sõna saavad korraldavad organisatsioonid: EÜS Põhjala, ÜS Liivika, Eesti Naisüliõpilaste Selts, ÜS Raimla

Ettekanded:

12.00 Donald Trumpi valimisvõit ja aktsiaturgude reaktsioon. Marko Moorits (majandus)

Conference "Influence and originality in literary creation"

Programme:

OCTOBER 2 (Monday)

Tartu university main building, Ülikooli 18 (senate hall)

Welcoming addresses:
Prof. Jüri Talvet, head of the conference organizing committee