Exhibition | Universitas Tartuensis

Exhibition

Peeter Lauritsa kuraatornäituse "SURNU SUUSAD. Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele" avamine Tallinnas Vaal galeriis

Reedel, 20. oktoobril 2017 kell 17.00 toimub Tallinnas Vaal galeriis (Tartu maantee 80d) Tartu ülikooli vabade kunstide professori Peeter Lauritsa kuraatornäituse "SURNU SUUSAD. Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele" avamine.

Näitus Vaal galeriis haakub Peeter Lauritsa vabade kunstide külalisprofessuuri loengusarjaga “Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele”. Näitus jääb avatuks 18. novembrini.

Loodusmuuseumi aastanäitus "Kaduvate liikide kannul"

Loodusmuuseumis saab alates 19. oktoobrist külastada näitust “Kaduvate liikide kannul”, mis võtab tähelepanu alla liikide massilise väljasuremise.

Liigid surevad praegu välja sama intensiivselt kui 60 miljoni aasta eest, mil planeedilt kadusid dinosaurused ning olukorra tõsidusele viitavad teadlased juba mõnda aega. Näiteks kaob maamunalt keskmiselt kaks selgroogsete liiki aastas ning kolm ruutkilomeetrit mulda päevas. Vähe sellest, hinnangute kohaselt on kõikide loomade hulk Maal on viimase neljakümne aasta jooksul vähenenud ligi 50%.

Soli Deo gloria - Ungari reformatsiooni viissada aastat

Reformatsiooni 500 aastapäeva puhul on Ungari välismajandus- ja välisministeeriumis koostöös Ungari rahvusmuuseumi teadlaste ja rahvuskultuuri fondiga valminud näitus nimega Soli Deo Gloria — Ungari reformatsiooni viissada aastat, mis tutvustab protestantismi-eelset perioodi, reformatsiooni tausta, kirikuajaloolist tähendust, selle rolli Ungari ajaloo, kiriku ja ühiskondlike uuenduste seisukohast.

Mulgi aabitsa "Mütäs Mati luu" illustratsioonide näitus

Mulgi aabitsa peategelaseks on mutt Mati, kes uurib maad ja ilma ning kohtub erinevate tegelastega. Iga tähe ja numbri juures on üks lugu. Lustakad ja õpetlikud lood räägivad taluelust, loodusest, kodust, perest ja mulgi traditsioonidest.

„Mulgi aabitsa tegemise juures üllatas mind taas, kui rikkalik ja mitmekesine on mulgi keel. Kihelkonniti võivad mulgi keeles olla märgatavad erinevused. Ühte mõtet võib sõnastada ikka väga erinevalt,“ ütles instituudi juhataja Kaja Allilender aabitsa koostamise kohta.

TÜ Pärnu kolledžis alates 25.08. - 23.09.2017 näitus "EESTI KULTUURIPLAKAT 2017"

TÜ Pärnu kolledži fuajees alates 25.08. kuni 23.09.2017  leiab aset Haapsalu Graafilise Disaini Festivali näitus "EESTI KULTUURIPLAKAT 2017".

Koondkollektsiooni koostamine kodumaistest kultuuriplakatitest on kujunenud HGDF traditsiooniks biennaali formaadis juba aastast 2007.

Sellel aastal tähistatakse plakatikultuuri arendamisel järjepideva tegevuse 10 aastapäeva.