Lecture | Universitas Tartuensis

Lecture

TÜ professori Peeter Lauritsa loeng "Looduse pildistamisest ja sellest, kuidas pildistades oma piiratust ninapidi vedada”

Tartu ülikooli vabade kunstide professor Peeter Laurits peab loengusarja "Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele" (HVVK.14.009) järgmise loengu pealkirjaga “Looduse pildistamisest ja sellest, kuidas pildistades oma piiratust ninapidi vedada” kolmapäeval, 18. oktoobril.

Seminar „Uuenev andmekaitseõigus - mis jääb, mis muutub, mis on kõige olulisem.“

Eesti akadeemilise õigusteaduse seltsi (EAÕS) selle sügise esimene ettekandekoosolek toimub 10. oktoobril 2017 Tartus kell 16.00 Riigikohtu konverentsisaalis Lossi 19. Ettekande teeb andmekaitse anspektsiooni peadirektor Viljar Peep teemal „Uuenev andmekaitseõigus - mis jääb, mis muutub, mis on kõige olulisem.“

Jason Palmeri loeng: kuidas teadusmeedia töötab ja kuidas see enda kasuks tööle panna?

Reedel, 13. oktoobril kell 11.00 räägib Tartu ülikooli peahoone aulas nädalalehe The Economist teadusajakirjanik Jason Palmer teaduskommunikatsioonist. Avalik loeng „Kuidas teadusmeedia töötab ja kuidas see enda kasuks tööle panna“ on suunatud eelkõige kraadiõppuritele ja noortele teadlastele.

Jason Palmer (The Economist): „Käesolev loeng ja arutelu on suunatud Eesti noorteadlastele ning käsitleb teemasid, kuidas jõuab teadus meediasse, milliseid ohtusid kätkeb endas töö meediaga ning kuidas tagada teadusuuringute kõige õigem ja täpsem kajastamine.“

Loeng Kirde-India põliskultuuridest

10. oktoobril kell 18 ERMi Hurda saalis (A-sissepääs) tutvustab Lloengusari Kirde-India põliskultuuridest India kirdeosas elavaid põlisrahvaid ja -kultuure kaheksast osariigist, kus elab kokku ligikaudu 45 miljonit inimest. Indias on orienteeruvalt 214 erinevat põlisrahvast, kellel on oma keel ja teistest erinevad kultuurilised ja religioossed praktikad. Sarja eesmärgiks on tutvustada ja esitledaIndia kirdeosa etnilisi vähemusrühmi Eestis.

Presentation on North-East India's indigenous peoples

This series of events is aimed at introducing and exploring the indigenous cultures of Northeast India which is made up of 8 states and has a population of about 45 million. There are about 214 different indigenous communities with as many languages, cultural practices and religions. This set of events is made of films, discussions, storytelling, and other media. We hope that through this series, minority groups in India will have a chance to be represented and showcased in Estonia.

Guest lecture by Kristjan Laasik: Phenomenal intentionality: Husserlian Reflections

Associate professor Kristjan Laasik (University of Shandong) is visiting the department of philosophy. He will deliver a guest lecture on October 5th.

Thursday, October 5th at 16.15 guest lecture in the departmental colloquium in room 337 titled „Phenomenal intentionality: Husserlian Reflections“.

In their recent paper, Andrew Bailey and Bradley Richards criticize Terence Horgan's and John Tienson's arguments in support of phenomenal intentionality. I use Husserlian ideas to counter Bailey and Richards' criticisms.

TÜ jazz-muusika professori Iñaki Sandovali inauguratsiooniloeng „Värvipalett: impressionismi mõjud džässiharmoonias“

Džässmuusikale omane harmoonia põhineb peamiselt helide vertikaalsel korraldusel ehk tonaalsusel, milles toonika määrab põhiinformatsiooni akordide kohta (I, III, V, VII). Kuid prantsuse impressionismi eeskujul saab harmooniale läheneda ka horisontaalselt ehk modaalselt, arvestades tugihelide asemel eelkõige helilaadi ja helirida, mis määravad akordide rühmad.