Other | Universitas Tartuensis

Other

Niels Bohri eestikeelse kogumiku "Filosoofilised mõtted" esitlus

Kogumikku on valitud aatomi ehituse kvantteooria autori, Nobeli 1922. aasta füüsikapreemia laureaadi Niels Bohri artiklid, mis tutvustavad tema vaateid kvantteooriale ja sellest aru saamisele ning kvantfüüsika printsiipide seostele inimtegevuse teiste valdkondadega. Raamatus on viis osa: (i) aatomifüüsikast kvantmehaanikani; (ii) Bohr, Einstein ja kvantmehaanika; (iii) mälestusi inimestest ja aegadest; (iv) füüsika ja eluteadused; (v) loodusfilosoofia ja ühiskond.

Seeneviktoriin põhikooli õpilastele

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.-12. klasside õpilasi osalema seeneviktoriinil, mis toimub 19. oktoobril 2017 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee.

Viktoriinil esitatakse küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste, samuti söödavuse ja mürgisuse kohta. Osalejad peavad tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele.

Laste ja noorte festival "Avatud mänguväljad"

Sügisesel koolivaheajal 21. oktoobrist 5. novembrini 2017 on kõik pered oodatud laste ja noorte festivalile "Avatud mänguväljad", mille teema on "Mängult või päriselt". Väiksemad muuseumisõbrad saavad festivalil mängulises võtmes uurida, mis on näitusel päris ja mis mitte. Suuremad külastajad saavad mõtiskleda teema üle filosoofilisemalt.

Tartu ülikooli loodusmuuseumis saab festivali jooksul seigelda põneva mängulehe abil ning botaanikaaias kutsub kass Kata lapsi otsimismängus avastama kummaliste nimedega taimi.

Seminar „Improving student retention and success in Higher Education“

7. novembril kell 13.30 toimub haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli seminar „Improving student retention and success in Higher Education“. Seminari viib läbi Edge Hill ülikooli professor Liz Thomas.

Seminarile on võimalik registreeruda 2. novembrini siin.

Haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli toetab ASTRA projekt PER ASPERA Euroopa Liidu regionaalarengu fond.

Seminar „Development of teacher education in Finland”

17. novembril kell 14 toimub haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli seminar „Development of teacher education in Finland”. Seminari viib läbi Tampere Ülikoolist professor Eero Ropo.

Seminarile on võimalik registreeruda 13. novembrini siin .

Loodusretk läbi Vooremaa Peipsi äärde

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub 21. oktoobril loodusretkele läbi Vooremaa Peipsi äärde. Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamees-Pani juhendamisel matkatakse ja uuritakse loodust Alatskivi õpperajal, tutvutakse Avinurme lähiümbruse ning Peipsi järvega Kauksis.

Kuulsa Alatskivi lossi läheduses ümber Lossijärve kulgev 4,5 km pikkune õpperada oma vahelduva reljeefi, mitmete huviväärsuste ja mitmekesise elustikuga pakub elamusi igal aastaajal. Peipsi järve põhjakalda pärliks on Kauksi rand kuldse rannaliiva ja valgusküllase männimetsaga.