Huvipäev „Jääkaru ja teiste loomade jäljed“
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi ja peresid 27. veebruaril kell 11.00–15.30 huvipäevale „Jääkaru ja teiste loomade jäljed“.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab huvilisi ja peresid 27. veebruaril kell 11.00–15.30 huvipäevale „Jääkaru ja teiste loomade jäljed“.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale „Hakkame talveks sättima“, mis toimub 15. novembril kl 11.00–15.30.
Kas teadsid, kuhu karu ja mäger magama lähevad? Mida nad sügisel söövad? Miks nirk talveks värvi muudab ja kas roomajad magavad talvel? Kes koguvad talvevarusid? Novembrikuu huvipäeval uurime erinevaid loomi, nende eluviise ja kohastumusi talveks valmistumisel ning talvel hakkama saamisel.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi novembrikuu loodusõhtu „Viirused – mis või kes nad on?“ on inspireeritud meid ümbritsevast ja olukorrast Euroopa koroonarindel. Loodusõhtu toimub 11. novembril kl 18.00 loodusmuuseumi seminarialal.
Loodusõhtul räägib Tartu Ülikooli molekulaarviroloog Aare Abroi viirustest – mis või kes nad on ja mida nad ei ole. Kust kohast võib viiruseid leida ja mis on nende roll biosfääris ja looduses laiemalt. Samuti ei jää puudutamata ka SARS-COV-2 teemad.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub õpilasi koolivaheajal uurima meres elavaid loomi. Looduspäev mereelustikust leiab aset 23. oktoobril kell 11.00–14.00
Looduspäeval toimub kaks põnevat õpituba. Esimeses töötoas uuritakse ja vaadeldakse Läänemere elustikku. Teises töötoas uuritakse merisaarmast ning tutvutakse muuseumi elavnurgas eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja putukatega.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub avastama Kõrvemaa ja Tamsalu imelisi loodusradu geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamehe juhendamisel.
Matkame Kõrvemaal Paukjärve ja Jussi järvede sügiseselt kaunis looduses, käime Tamsalu lubjapargis ja Kukelossis.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi oktoobrikuu kui muusikakuu loodusõhtu „Looduse muusika ilu“ on pühendatud muusikale looduse rüpes. Loodusõhtu toimub 14. oktoobril kell 18.00 loodusmuuseumi seminarialal.
Vinüülipoe Psühhoteek pidaja Ahto Külvet räägib lugusid, tutvustab looduseteemalisi plaate ja mängib nõukogudeaegsete loodussaadete tunnusmuusikat. Plaatidelt kuuldavate looduse helipilte kommenteerib loodushäälte salvestaja ja bioloog Veljo Runnel.
Tartu Ülikooli botaanikaaed kutsub huvipäevale „Retk taimeriigis“, mis toimub 10. oktoobril kell 12.00–15.00, kus jätkub põnevaid tegevusi igas vanuses loodusehuvilisele.
4. oktoobril ootab loodusmuuseum loodusretkele Viljandi lossimägedesse ja Mukri raba loodusrajale.
Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamehe juhendamisel uurime loodust Viljandi lossimägedes, kus on kaunid järvevaated ja geoloogilised objektid. Matkame Mukri raba sügisesel loodusrajal, kus vaatame rabalaukaid ja rabaelustikku, ning käime ka tornis.
Tutvume samuti Lõhavere linnamäe ja Pilistverega.
Kaheteistkümnes üle-eestiline muuseumiöö toimub sel laupäeval, 29. augustil. Muuseume ja mäluasutusi saab tavapärasest kauem külastada, sest uksed on avatud kella 18–23.
Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil ootab ülikooli loodusmuuseum loodusretkele Põhja-Eestis. Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamehe juhendamisel matkatakse ja uuritakse mereäärset loodust Põhja-Eesti rannikul.
Loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees sõnas: „Loodusretkel tutvume Türisalu pangalt (31 m kõrge) avaneva ilusa merevaatega Vääna klindilahele, matkame mere ääres ja uurime Türisalu joastikku, käime Rannamõisa pangal ja Tabasalu loodusrajal, vaatame kaunist Keila juga ning Treppoja joastikku“.
This website uses cookies to improve your user experience. The university website does not process or collect personal data. This website uses Facebook Pixel and Google Analytics. Read more in the Data Protection Policy.