Kui sulle meeldivad mäed ja matkamine, ei hakka sul Koreas kunagi igav. Umbes 70% Korea poolsaarest on kaetud mägedega ja näiteks siin, Busanis, on võrdlemisi raske leida kohta, kust poleks näha mõnda mäge. Busani kõrgeim künkake on tagasihoidlikud 801 meetrit merepinnast ja ühtlasi esimene tipp, mille siin ühel palaval augustilõpu päeval vallutasin, kinnitades nii oma staatust Kaljukitse ja teiste tagant utsitajana.
Gümnaasiumis oli õpetajatel ikka kombeks hirmutada: te ainult oodake, kuni ülikooli jõuate – seal on lood hoopis teistsugused! Kõrgkoolist maaliti tumedates toonides õudustäratav pilt, kus edukalt hakkama saada tundus võimatumast võimatum. Siin ma nüüd aga olen, endiselt elus ja puha. Siiski on juba praegu näha, et ülikool erineb keskkoolist nii mõneski mõttes.
Kaks kuud on Tartus möödunud linnutiivul. Endalgi on veider, et kuu aega veel ja siis algabki juba eksamiperiood, kuid sellest ma veel ei räägi. Juba esimestel nädalatel oli aru saada, et õppima peab siin palju, kuid tähtsat rolli mängivad siiski ka koolivälised üritused.
September kulges meeleolukalt ja ega oktoobergi viletsam olnud. Esmakursuslastest said täieõiguslikud üliõpilased nii tudengipäevade rebasteerimise käigus kui ka oma eriala korraldatud retsil ja pidulikul ristimisel.
Kas oleks tore, kui saaksid esimese ülikooliaasta eredamaid hetki või õpetlikumaid kogemusi teistega jagada? Kui oled üks neist, kellele meeldib oma mõtteid värvikalt väljendada, siis osale Tartu Ülikooli esmakursuslastest esindusblogijate konkursil. Oma esimese aasta toredaid hetki saad edasi anda nii blogi kirjutades või hoopis videoid tehes.
2019/2020. õppeaasta esmakursuslasest blogikirjutaja Birgit Paju iseloomustab oma kogemust nii:
Emma Pipi Penelope Visnap, riigiteaduste 3. kursuse tudeng
08.04.2020
KES?
Tere, hea lugeja! On aeg uueks tutvuseks: olen Emma Pipi Penelope Visnap ja õpin praegu Kopenhaageni Ülikoolis. Võtan nüüd, keset semestrit, selle maailma segastes oludes üle TÜ välismaal õppija blogi pidamise. Semestri alguses blogipidamist alustanud Hanna pidi kahjuks koju naasma. Tema ajutiseks koduks pidi olema Forlì linnake Põhja-Itaalias. Kuigi see asub Euroopa koroonaepitsentrist paarsada kilomeetrit kaugemal, pole kevad ei Itaalias ega ka nüüdseks kusagil maailmas enam endine.
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
03.03.2020
Kevadsemester on lõpuks saabunud, tuues endaga kaasa igasuguseid põnevaid ja omapäraseid õppeaineid. Isegi lumi sadas selle tähistamiseks maha! Raske oli uskuda oma silmi, kui tol esimesel lumisel hommikul üles ärkasin.
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
16.12.2019
Kindel ettekujutus tulevikusündmustest mõjub mulle kui tassike rahustavat teed – mida vähem üllatusi, seda parem. Enne ülikooli astumist tegin põhjaliku eeltöö õppekava, transpordi ja mitme teise valdkonna kohta, et kohale jõudes suudaksin paremini kohaneda ja orienteeruda. Kogutud teadmised tulid mulle kasuks mitmel korral, kuid ometi ilmnesid ka vajakajäämised – mitte kõike pole võimalik interneti kaudu teada saada.
Esimene üllatus: õppetöö ei toimu ainult auditooriumides
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
11.10.2019
Septembrikuus otsisime osava sulega üliõpilast, kelle kätte usaldada ülikooli esmakursuslaste blogi. Meil on hea meel tõdeda, et huvilisi oli palju ja väga erinevatelt õppekavadelt. Teiste seas osalesid konkursil eripedagoogika, kultuurikorralduse, õigusteaduse, kirjanduse ja kultuuriteaduste, infotehnoloogia ning riigiteaduste eriala tudengid. Noorte esimesi muljeid ülikoolist oli väga põnev lugeda ja tasavägiste proovitööde põhjal valisime sel õppeaastal oma kogemusi kajastama Birgit Paju.
This website uses cookies to improve your user experience. The university website does not process or collect personal data. This website uses Facebook Pixel and Google Analytics. Read more in the Data Protection Policy.