Kevad ja gümnaasiumi lõpp on juba käega katsuda ning peagi peavad kõik abituriendid langetama otsuse, mida järgmisest sügisest edasi teha. Minu jaoks on kindel valik ülikool. Seetõttu olen ma juba alates 10. klassist käinud tulevastele tudengitele mõeldud üritustel ning tudengivarjupäevadel, et tutvuda võimalikult paljude erialadega ja selgitada välja, milline võiks minu edasine elutee olla.
Gümnasistina Lysandra tudengivarjuks ei käinud, sest sellest võimalusest eriti palju ei räägitud ja üksinda tulla tundus ka hirmutav. Nüüd aga mõtleb ta kahjutundega, et oleks võinud tookord julguse kokku võtta – see kogemus oleks andnud palju teadmisi ülikoolielu ja huvipakkuva eriala kohta ning lasknud lihtsamini häid otsuseid teha.
Emma Pipi Penelope Visnap, riigiteaduste 3. kursuse tudeng
15.09.2020
Kõrgeks kasvanud on rohi, juba niidetud on hein ja isegi kõik sõnajalaõied on juba ära õitsenud – olen taas Eestimaa pinnal ja nüüdseks on isegi uus õppeaasta alanud. Koduses Eestis veedetud suvi tuhises mööda ja olen end sisse seadnud Eesti kauneimasse linna, milleks on Tartu (seda siis laulusalmis Raimond Valgre ja Ernst Johansoni sõnutsi).
Kas oleks tore, kui saaksid esimese ülikooliaasta eredamaid hetki või õpetlikumaid kogemusi teistega jagada? Kui oled üks neist, kellele meeldib oma mõtteid värvikalt väljendada, siis osale Tartu Ülikooli esmakursuslastest esindusblogijate konkursil. Oma esimese aasta toredaid hetki saad edasi anda nii blogi kirjutades või hoopis videoid tehes.
2019/2020. õppeaasta esmakursuslasest blogikirjutaja Birgit Paju iseloomustab oma kogemust nii:
Oled astunud tähtsa sammu ja teinud teadliku valiku oma tuleviku nimel – alustanud õpinguid Tartu Ülikoolis. Sind ootavad ees põnevad ajad, mis annavad võimaluse tulla välja mugavustsoonist ja õppida iseennast tundma.
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
01.07.2020
Minu esimene aasta ülikoolis oli täis väljakutseid ja emotsiooniderohke. Raske uskuda, et suvi on juba käes ja möödunud semestritest alles vaid mälestuste hõng. Kus aeg alles lendab!
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
09.06.2020
Maikuu nõudis minult osavat ajaplaneerimist ja tohutut tahtejõudu. Paljud ained jõudsid lõpule, mistõttu terve kuu ajas üks eksam-lõputöö-arvestus teist taga. Silme eest läks täitsa kirjuks, raske oli järjel püsida. Kui eelmainitule lisada otsa veel õpetajatöö, siis tegemist oli küll ja veel!
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
03.03.2020
Kevadsemester on lõpuks saabunud, tuues endaga kaasa igasuguseid põnevaid ja omapäraseid õppeaineid. Isegi lumi sadas selle tähistamiseks maha! Raske oli uskuda oma silmi, kui tol esimesel lumisel hommikul üles ärkasin.
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
23.01.2020
Oma varaseimas postituses võrdlesin ülikoolielu kihutava rongiga, millele peab hüppama, et mitte maha jääda. Nüüd, mil olen poole aasta võrra vanem ja targem, olen veel enam veendunud selle metafoori õigsuses. Läbitud sissejuhatavad ained pakkusid põgusat ülevaadet erinevatesse valdkondadesse, tekitasid oma värvikuse ja nüansirohkusega huvi... ja seejärel kadusid, sest vagunit ühes oma akendega tõmmati meeletu hooga edasi.
Birgit Paju, loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis, esmakursuslane
04.12.2019
Kogemusi bussidega
Oma tagasihoidlikule vanusele vaatamata pean end bussisõidu alal eksperdiks. Seda muidugi mitte juhina– ma tahaks näha päeva, mil bussiga mööda tänavaid ringi rallin – vaid just sõitja vaatenurgast. Minu peres pole kunagi olnud autot, mistõttu nii mõnedki mu kallimad mälestused hõlmavad seika, kus mina, mu ema ja vend sosistame üksteisele üle kõrgete bussiistmete, elevil sihtkohta jõudmise pärast.
This website uses cookies to improve your user experience. The university website does not process or collect personal data. This website uses Facebook Pixel and Google Analytics. Read more in the Data Protection Policy.