Õpiobjekti esitlemise ja repositooriumi paneku info
Õpiobjekti esitlemiseks ja repositooriumi panekuks peavad olema täidetud järgmised nõuded:
- Kui õpiobjekt on valminud, tuleb sellest teada anda haridustehnoloogile. Haridustehnoloog vaatab õpiobjekti üle ning annab soovitusi selle parandamiseks.
- Taotlusveebis (http://www.e-ope.ee/taotlused) on taotluses õpiobjekti põhiautorite (kellele makstakse töötasu) nimed (kõik autorid peavad olema eelnevalt ID-kaardiga taotlusveebis registreerunud).
- Taotluse juurde on lisatud esitlusena õpiobjekti avalehe pildifail, kusjuures avalehel peab kindlasti näha olema ESF logo, millel ei ole ära lõigatud nõutud valget turvaala. Kui õpiobjekt on avalikus veebis, siis lisage vastav veebiaadress (URL).
- Lisage taotluse juurde link e-Õppe Arenduskeskuse repositooriumis (http://www.e-ope.ee/repositoorium) olevale õpiobjektile (sisupaketi ja slaididega sünkroniseeritud videoloengu puhul võib tegemist olla .zip failiga). Repositooriumi kirjet minge lisama taotluse juurest nupust Tee repositooriumi sissekanne, mis tagab taotluse ja repositooriumi kirje automaatse seotuse.
- e-Õppe Arenduskeskuse repositooriumis sissekande tegemine
Repositooriumi lisatav õpiobjekt sisaldavab avalehel nõutud logosid (ESF ja BeSt), autori nime, koostamise aastat ja ülikooli nime. Repositooriumi sissekande tegemisel tuleb lisada kirje juurde õpiobjekti metaandmed (õpiobjekti nimetus, autor/autorid jne; Creative Commons litsentsitingimuste määramisel soovitab TÜ jurist mitte lubada teost kasutada ärilistel eesmärkidel ja mitte lubada teost muuta). TÜ raamatukogu repositooriumi teeb sissekande haridustehnoloog.
- Jälgige, et õpiobjekti nimetus on täpselt ühesugune taotluses, repositooriumis ja õpiobjektil.
Probleemide ja küsimuste korral pöörduge oma haridustehnoloogi poole.