Akadeemiline test harjutamiseks
Akadeemilist testi 2020. aastal eritingimusel vastuvõtuks ei toimu
Seoses koroonaviiruse levikuga jäi ära 21. märtsiks ja 4. aprilliks planeeritud akadeemiline test. Arvestades eriolukorras tulenevaid kogunemispiirangud, mis ei pruugi lähiajal olulisel määral leeveneda, on Tartu Ülikool otsustanud sel aastal akadeemilise testi mitte korraldada. Vastuvõtt kõrghariduse esimese astme õppekavadele toimub riigieksamite ja/või erialaste sisseastumiseksamite alusel.
Psühholoogia ja hambaarstiteaduse õppekavade kohustusliku sisseastumiseksamina saab testi sooritada 6. juulil.
Akadeemilise testi ülesehituse ja ülesannetega tutvumiseks on sul võimalik lahendada ühte varasema aasta testi eesti või vene keeles. Loe akadeemilise testi kohta...
Proovitesti saab lahendada mitu korda, kuid püüa seda täita nii, nagu oleks tegemist päris sisseastumistestiga. Pinguta maksimaalselt, ära kasuta kõrvalist abi ja ära katkesta testi täitmist. Enne testi lahendama asumist loe kindlasti juhendit.
Testi täitmise aeg on 3 tundi. Enne testi lahendama asumist veendu, et sul on piisavalt aega ning sind ei segata.
Ülesannete lahendamisel võivad abiks olla mustandileht ja kirjutusvahend, kuid ära kasuta muid abivahendeid (nt kalkulaator).
Tulemus
Kui oled harjutamiseks mõeldud akadeemilise testi lõpuni lahendanud, saad kohe teada ka tulemuse. Tulemus ei näita õigesti antud vastuste arvu, vaid tulemust ümberarvutatuna 100-punktisele skaalale. Kõik alatestid on hindamisel oma raskusastmelt võrdsustatud.
Tulemuse tõlgendamisel on kõige olulisem lähtuda teadmisest, et umbes pooled testi sooritajad saavad tulemuse üle 50 punkti ning umbes pooled alla 50 punkti. Enam, kui poolte sooritajate tulemus jääb vahemikku 40 kuni 60 punkti. 65 punktile või kõrgemale tulemusele lahendab testi umbes viiendik parimatest sooritajatest.
Lahenda proovitesti