

Minu päev Tartu Ülikoolis
Kevad ja gümnaasiumi lõpp on juba käega katsuda ning peagi peavad kõik abituriendid langetama otsuse, mida järgmisest sügisest edasi teha. Minu jaoks on kindel valik ülikool. Seetõttu olen ma juba alates 10. klassist käinud tulevastele tudengitele mõeldud üritustel ning tudengivarjupäevadel, et tutvuda võimalikult paljude erialadega ja selgitada välja, milline võiks minu edasine elutee olla.
Tartu Ülikooli sattusin ma esimest korda tudengivarjuks sel õppeaastal. Nimelt käisin tutvumas klassiõpetaja erialaga, sest viimase aasta jooksul on just see elukutse hakanud mind päriselt huvitama ning tekitama minus tunnet, et just seda tahaksingi õppida.
Tudengiga, keda ma varjutama pidin, leppisime kohtumise kuupäeva juba varakult kokku. Valituks osutus päev, mis oli tema jaoks kõige pikem, et saaksin näha võimalikult erinevaid loenguid ja õppejõude.
Kui see päev kätte jõudis, seadsin sammud Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi poole, kus juba ootaski mind üliõpilane, kelle vari ma selleks päevaks olema pidin. Enne esimest loengut rääkis ta mulle oma erialast, selgitas, miks tema selle valis, tutvustas õppekava ja valikaineid ning rääkis üht-teist õppehoonest. Küsisin õppesüsteemi ja sisseastumise kohta ja kõigele vastas ta lahkesti.
Loengud, mida mul näha ja kuulata õnnestus, olid kõik üllatavalt huvitavad ja köitvad. Kõige enam meeldis mulle nende juures see, et lisaks teooria rääkimisele korraldasid õppejõud rühmatöid ja arutlusi, millest ka mina kui külaline osa sain võtta.
Õhtul rongiga koju sõites mõtlesin sellele tegusale päevale tagasi ning mind täitis mõnus rahulolu. Ülikool oli ääretult huvitav ning inimesed, keda ma kohtasin, olid väga toredad, avatud ja abivalmid – eesotsas muidugi üliõpilasega, keda ma varjutasin. Terve päev oli täis uusi teadmisi ja oskusi ning mis kõige tähtsam: ma nägin, milline on õpetajaks õppimise teekond, ja sain selgust iseenda tulevikuplaanides.
Vaadates tagasi oma positiivsele tudengivarjukogemusele, soovitan kindlasti ka teistel võtta julgus kokku ja piiluda ühe päeva jooksul ülikoolielu. See kogemus on ainulaadne ning pakub reaalset võimalust näha, milline on sinu unistuste eriala omandamine.
- Algklassides õpetades on su päevad täis loomisrõõmu.
- Viieaastase õppe järel saad magistrikraadi ja õpetajakutse.
- Lisaerialaks võid valida inglise keele või käsitöö ja kodunduse.
- 1 of 4
- järgmine ›

Novembrikuus jagame teiega arstiteaduse teise kursuse üliõpilase Lysandra kogemust tudengivarju projektis.
Gümnasistina Lysandra tudengivarjuks ei käinud, sest sellest võimalusest eriti palju ei räägitud ja üksinda tulla tundus ka hirmutav. Nüüd aga mõtleb ta kahjutundega, et oleks võinud tookord julguse kokku võtta – see kogemus oleks andnud palju teadmisi ülikoolielu ja huvipakkuva eriala kohta ning lasknud lihtsamini häid otsuseid teha.

Sel korral räägib tudengivarju projektis osalemisest teise kursuse informaatikatudeng Tarmo Pungas.
Tarmo ise enne ülikooli astumist tudengivarjuks ei käinud, kuid ta arvab, et see kogemus annab ülikoolielust ja õppetööst parema ettekujutuse.

Marit Kobakene on äsja neljandat kursust alustanud proviisoriõppe tudeng.
- 1 of 4
- järgmine ›