Õppejõu professionaalne areng
Õppejõu professionaalse arengu toetamise eesmärk on ülikooliõppe kõrge kvaliteet. Õpetamis- ja juhendamisoskuste arendamisel Tartu Ülikoolis toetutakse õpetamise hea tava põhimõtetele, näiteks õppimiskesksus, teaduslik mõtteviis, koostöö. Õppejõu õpetamisoskuste arendamiseks on mitmesuguseid võimalusi: koolitused, konverentsid, oma õpetamise uurimine.
- Regulaarselt pakutakse koolitusi, mille hulgas on nii pikemad õpetamis- ja juhendamisoskuste kursusi kui ka seminare ja töötube. Koolitustelt leiavad õpetamisalaseid ideid nii alustavad õppejõud kui ka kogenud kolleegid.
- Õppejõudude hulgas on väärtustatud kogukondade tegevus. Õppejõudude kogukondades keskendutakse kindlate teemade arutamisele või muutuste elluviimisele. Kogukondade tegevuse raames toimuvad ka õppetöö vastastikused külastused ning neid külastusi hindavad õppejõud kõrgelt kui ühte oma õpetamise arendamise võimalust.
- Traditsiooniliselt augustis toimuvas suveakadeemias osalemine võimaldab õppejõul leida inspiratsiooni uueks õppeaastaks Suveakadeemiasse on kutsutud külalisõppejõude mainekatest välisülikoolidest, kes on tutvustanud uusi suundumusi ülikooliõppes ja õppimist toetavaid õppemeetodeid.
- Igal aastal toimub õppejõult õppejõule konverents, mis keskendub õpetamisalaste kogemuste vahetamisele ning uute ideede jagamisele ja on leidnud kindla koha õpetamise arendamise tegevuse hulgas.
- Hea õpetamise grandi toel saab õppejõud ellu viia ulatuslikuma uuenduse oma õpetamises ning kogutud andmete põhjal analüüsida, kuidas kavandatud uuendus üliõpilaste õppimist toetas.
- Rakendumas on õppejõudude atesteerimise süsteem, mille üheks eesmärgiks on väärtustada kvaliteetset õpetamist. Atesteerimisel saab õppejõud selgitada oma õpetamisarusaamasid ning tõendada oma õpetamisoskust. Ideid, soovitusi ja nõuandeid oma õpetamisoskuste paremaks tutvustamiseks atesteerimisel ja õpetamisportfoolio koostamiseks pakuvad valdkondlikud õpetamisoskuste konsultandid, kellelt on võimalik leida individuaalset tuge õpetamisoskuste arendamiseks, uute ideede elluviimiseks ja probleemide lahendamiseks.