Tartu Ülikool ootab mentorlusprogrammi: 
-
motiveeritud tudengeid, kes soovivad Eesti oma ala tippudelt kogemusi ja inspiratsiooni ammutada ning tulevikus millegi maailma muutvaga hakkama saada;
-
edukaid spetsialiste ja juhte, kes on valmis aitama mentorina oma nõuannete ja kogemustega tudengi eesmärke ellu viia.
Kandideerimine 2021. aasta programmi on juba alanud!
2021. aastal toimub mentorlusprogramm esimest korda koostöös Eesti Mentorite Kojaga. Programmis osalevatel mentoritel on võimalus läbida mentorite koja mentorite juhendamisel tasuta lühikoolitus ja saada põhiteadmised mentorina tegutsemiseks.
Mentorioskusi on vaja palju enamaks kui ainult juhendatava toetamiseks – need aitavad saada paremaks juhiks, koostööpartneriks ja kolleegiks.
Programm* on mõeldud Tartu Ülikooli vilistlaste ja üliõpilaste kokkuviimiseks ning mõlemale poolele kasuliku koostöövormi loomiseks. Eesmärk on kasvatada üliõpilastest tippspetsialistide ja -juhtide mantlipärijaid ning tugevdada Tartu Ülikooli kogukonna ühtekuuluvustunnet.
KUIDAS PROGRAMM TOIMIB? Programmi intensiivsus sõltub üliõpilase ja mentori omavahelisest kokkuleppest. Et koostöö toimiks ja oleks võimalik eesmärgid saavutada, julgustame kohtuma regulaarselt, vähemalt kaks korda kuus.
2021. AASTA MENTORLUSPROGRAMMI AJAKAVA
29. jaanuar – kandideerimise tähtpäev
15. veebruar – mentorluspaaridest teavitamine
25. veebruar – mentorlusprogrammi avaseminar (anname ülevaate programmist, selgitame mentorluse põhimõtteid)
25. märts – teine seminar
29. aprill – kolmas seminar
27. mai – viimane seminar, mentorlusprogrammi lõpp
Kõik seminarid ja kohtumised (v.a viimane seminar, kui võimalik) toimuvad veebis. Ajakavas võib tulla muudatusi. Mentoritele ja üliõpilastele on seminarid eraldi.
Enne mentorlussuhte sõlmimist tuleks läbi mõelda järgmised küsimused.
-
Kommunikatsioon. Kuidas plaanite omavahel suhelda?
Võite kokku leppida suhtluse näiteks telefoni, Skype'i või e-posti kaudu.
-
Mentorluse fookus. Millised on teie mõlema ootused?
Mõelge läbi, kas keskendute erialastele nõuannetele, lõputöö juhendamisele, töövarju-, praktika- või töökogemusele või karjääriplaani väljatöötamisele.
Soovitame enne koostöövormi kokkuleppimist mõelda ja rääkida läbi oma ootused ning eesmärgid. Võimaluse korral pange kirja tegevuskava, mille alusel on seatud eesmärke lihtsam täita.
-
Suhtluse sagedus. Kui tihti soovite kohtuda?
Leppige kokku, kas kohtute näiteks kord nädalas, kord kuus või muu sobiva sagedusega.
Mentor ja üliõpilane ei pea elama samas linnas ega isegi samas riigis, sest tänapäeva sidevahendid võimaldavad mentorlussuhet hoida ka maailma eri otstest. Leppige kokku mõlema poole jaoks sobiv meetod ja aeg, mil omavahel mõtteid vahetate.
-
Pühendumine. Kui kaua võiks omavaheline koostöö kesta?
Soovitame mentorlussuhet hoida alates esmakohtumisest 25. veebruaril kuni lõpuseminarini 27. mail. Mentorlusprogrammi kandideerimine eeldab, et mõlemad pooled arvestavad koostööle pühendumise ja eesmärkide täitmisega.
Siiski võib aktiivsem roll jääda üliõpilase kanda, sest tippspetsialistid ja -juhid on enamasti tööga väga hõivatud. Üliõpilane peaks suutma tegevuskavas järge pidada ja olema mentorile hea partner, kes tuletab eesseisvat tegevust meelde ja teeb pingutusi ülesannete täitmiseks.
* Programmis osalejad selguvad mentori ja üliõpilase kokkusobivuse põhjal. Kõik kandideerijad ei pruugi teist poolt leida.
Lisateave:
Kadri-Ann Mägi, TÜ vilistlastegevuse koordinaator, mentorlus [ät] ut.ee, 5310 1610
Eesti Mentorite Koda, info [ät] mentoritekoda.ee