Kursuse juhendajad:
Karl Kruusamäe, Marika Reinmets, Oliver Meikar, Tõnis Tiimus, Kristo Allaje, Martin Maidla
Keel:
Eesti
Kursuse maht:
2 EAP (52 tundi)
Toimumise aeg:
26.03.2018 kuni 06.05.2018
Kursuse sihtrühm:
Kõik huvilised
Kursuse tunnistus:
E-kursuse edukalt lõpetanutele väljastatakse digitaalne tunnistus ning läbitud kursust saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.
Vajalikud eelteadmised:
Makeblock mBot (või sarnase) robootika platvormi olemasolu, teadmised elementaarsest matemaatikast, videosalvestamise (veebikaamera, nutitelefon, vms) võimalus.
Kursuse kirjeldus:
Kas tulevikus hakkavad meid valitsema kurjad robotid või saame hoopis tüütud majapidamistööd abivalmitele kodurobotitele jätta ning ise samal ajal rahulikult oma lemmik tegevusi harrastada? Vastus küsimusele, milliseid roboteid luuakse, on aga tegelikult Sinu endi kätes ning kursus “Robootikast puust ja punaseks” aitab Sul luua just selliseid roboteid, nagu Sa ise soovid.
Pole vahet, kas oled poiss või tüdruk, mõne kooli juba lõpetanud või ikka õpid - kui Sul on huvi robootika vastu, siis käesolev kursus on just Sulle mõeldud! Siin saad oma kätega panna kokku päris roboti ja õppida, kuidas seda programmeerida.
Kui Sa pole varem robotitega kokku puutunud, siis ära muretse, alustame õppimist päris algusest. Kui aga oled mõne robotiga kokku puutunud, siis sellel kursusel kasutame kõigi praktiliste tööde puhul ülivinget mBot robotit, mis pakub põnevaid väljakutseid ja kindlasti uusi oskusi nii algajale kui ka juba kogenumale robotiehitajale.
Kursuse läbimise nõuded:
MOOC loetakse edukalt sooritatuks, kui kõigi moodulite iseseisvad kodutööd on sooritatud positiivsetele tulemusele. Iga mooduli lõpus on kuni 2 iseseisvat tööd: sooritada veebipõhine test ja/või laadida üles video oma robotist, mis täidab etteantud ülesannet.
Kursuse õpiväljundid:
Kursuse läbinu:
- on võimeline kirjeldama roboteid komponentide tasemel,
- oskab programmeerida robotite tegutsemist,
- suudab mõtestada andurite lugemeid ning kasutada neid roboti juhtimises.