Moodle´i õpikeskkonna kasutamine e-õppeks
Kui Te soovite luua oma e-kursust Moodle´i keskkonnas, siis
1. TÜ kesksesse Moodle´isse (https://moodle.ut.ee/) saate siseneda oma ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnusega.
2. Tellige endale Moodle´i kursuse põhi.
Õppejõud saavad ÕISis registreeritud õppeainete jaoks tühje Moodle´i kursuse põhju luua ise ÕISis vastava õppeaine ainekava juurest. NB! Moodle´i kursuse tühja põhja ÕISist loomise eelduseks on see, et vastava õppeaine ainekava on ÕISis märgitud osaliselt või täielikult veebipõhiseks. Kui ainekava osaliselt veebipõhine/veebipõhine pole, siis tuleb ta selleks määrata (Muuda ainekava põhiandmeid).
Eraldi kursuse põhju saab luua sama aine statsionaarse õppe, avatud ülikooli õppe ja täiendusõppeprogrammi jaoks.
Kui õppeaine toimub inglise keeles, siis ingliskeelse Moodle´i kursuse põhja saamiseks peab ÕISis ainekava põhiandmete juures olema ainekava keeleks märgitud inglise keel.
Kursuse põhja loomiseks klõpsake ÕISis ainekava juures nupul "Halda Moodle´i seoseid" ning seejärel avanevas aknas nupul "Loo uus Moodle´i kursus".
NB! ÕISist saate Te ise luua ainult tühje kursuse põhju. Kui soovite teha koopiat varasemast Moodle´i kursusest või põhja ÕISis (veel) mitteregistreeritud õppeainele, siis võtke ühendust e-posti aadressil eope [ät] ut.ee, teatades loodava kursuse nime ja ainekoodi ning koopia tegemise korral ka kursuse nime, millest soovite koopiat teha.
3. Disainige kursus vastavalt oma soovidele ja vajadustele. Moodle´i kursuse disainimine kujutab endast kursuse keskkonna kujundamist, vajalike töövahendite ja materjalide lisamist kursusele ning kursuse seadete määramist. Probleemide ja küsimuste korral pöörduge abi saamiseks oma valdkonna õppedisaineri poole.
E-kursuse loomisel on soovitatav lähtuda kvaliteetse e-kursuse loomise juhendist ning kursus peaks vastama kvaliteetse e-kursuse kriteeriumidele.
4. Kui soovite individuaalset juhendamist oma Moodle´i kursuse loomisel, võtke ühendust oma valdkonna õppedisaineriga.
5. Alustage oma kursuse läbiviimisega. Kursuse läbiviimine ei nõua läbiviijalt (õppejõult/valdkonnalt/instituudilt, struktuuriüksuselt) mingeid rahalisi kulutusi. Moodle´it võib kasutada statsionaarse ja avatud ülikooli tasemeõppe ning täienduskoolituskursuste läbiviimiseks, aga ka projektide ja töörühmade töökeskkonnana.
Õppijate lisamine kursusele
ÕISis ainele registreerunud õppijad saate Moodle´i vastavale kursusele õppijaks lisada ÕISist vastava ainekava juurest, luues enne ÕISis seose ainekava ja Moodle´i kursuse vahel. Kui Te lõite varem Moodle´i kursuse põhja ÕISi ainekava juurest, siis on seos juba automaatselt olemas.
NB! Seose loomise eelduseks on see, et vastava õppeaine ainekava on ÕISis märgitud osaliselt või täielikult veebipõhiseks. Kui ainekava osaliselt veebipõhine/veebipõhine pole, siis tuleb ta selleks määrata (Muuda ainekava põhiandmeid).
Kui seos puudub, tuleb seose loomiseks klõpsata ÕISis ainekava juures nupul "Halda Moodle´i seoseid" ning avanevas aknas nupul "Seo olemasoleva Moodle´i kursusega". Edasi tuleb sisestada tekstikasti soovitud Moodle'i kursuse lühinimi, mis kopeerige Moodle ´i kursuselt (Seadistused, Seaded, Kursuse lühinimi). NB! Kontrollige lühinimi kindlasti üle Moodle´i kursuselt, et vältida seose loomist vale e-kursusega ja õppijate ülekannet valele Moodle'i kursusele.
Õppijate Moodle´is kursusele lisamiseks tuleb kõigepealt klõpsata real Igaöine õppijate ülekanne lingil Alusta ning seejärel nupul"Uuenda õppijaid Moodle´i kursusel". Kui Te viimasel nupul ei vajuta, käivitub järgmisel ööl automaatne õppijate ülekanne. Õppijate ülekannet ÕISist Moodle´i kursusele saab peatada, klõpsates real Igaöine õppijate ülekanne lingil Lõpeta.
Kui Te olete ära unustanud oma TÜ arvutivõrgu kasutajatunnuse või salasõna, siis kasutajatoe telefonil 737 5500 või e-posti aadressil ak.abi [ät] ut.ee saab kasutajatunnuse ja parooli ning meenutuse. Parooli saab ise vahetada https://passwd.ut.ee.
Vt täpsemat juhendit õppijate kursusele lisamise kohta.
6. Hinnete ülekandmine Moodle'ist ÕISi protokolli
Liitumine Moodle´i kasutajate listiga
Tartu Ülikooli Moodle´i kasutajatel õppejõududel/disaineritel on võimalik liituda Moodle´i kasutajate meililistiga. Listis jagatakse infot Moodle´i, Moodle´i uuenduste jms ning ka laiemalt e-õppe kohta.
Listiga liitumiseks saatke palun kiri aadressile sympa [ät] lists.ut.ee. Teema reale (subject) või kirja sisuks kirjutage: SUBscribe ut.moodle OmaEesnimi OmaPerekonnanimi