Vajaduspõhine eritoetus
Vajaduspõhist eritoetust saab taotleda üliõpilane (välja arvatud doktorant),
... kes on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku või tähtajalise elamisloa või ajalise või tähtajalise elamisõiguse alusel,
... kes ei ole akadeemilisel puhkusel,
... kelle õppeaeg ei ole ületanud õppekava nominaalkestust,
... kes õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid 75% ulatuses või õpib täiskoormusega esimesel semestril
... kes on saanud vajaduspõhise õppetoetuse taotluse kohta negatiivse otsuse põhjusel, et pereliikmete kuusissetulek ühe pereliikme kohta kuus ületas kehtestatud ülempiiri (569 eurot)
... kelle perekonnaliikmete sissetulek eritoetuse taotluse esitamisele eelnenud kolmel kuul ei ületa toetuse saamiseks kehtestatud ülempiiri. Perekonna keskmine sissetulek arvutatakse brutotulu alusel. Toetust ei saa, kui sissetulek pereliikme kohta on üle 569 euro.
Õppekava täitmise mahtu loetakse õppekava kontekstis, st õppekavast valitud moodulite ja ainete suhtes. Õppekava kontekstis tähendab, et maht ei kujune õppetöö tulemuste lehel olevast mahust, vaid õppetöö tulemused õppekava kontekstis olevast mahust. Vabaaineid võetakse arvesse vabaainete mooduli mahu ulatuses. Õppekava täitmise mahtu arvestatakse kandideerimise semestri algusele eelneva päeva seisuga. Arvesse läheb eksami või arvestuse toimumise kuupäev. VÕTA otsuse alusel arvestatud õpitulemusi arvestatakse VÕTA otsuse tegemise semestril ja õppeplaani alusel arvestatud õpitulemusi õpitulemuste esitamise semestril.
Vajaduspõhise eritoetuse suurus on 135 eurot kuus.
Kuni 24-aastase tudengi perekonnaks on tema:
- vanemad
- alaealised õed, vennad, poolõed ja -vennad ka sel juhul, kui rahvastikuregistris on tudengi elukoha aadress märgitud perekonnaliikmetest eraldi
- kuni 24-aastase üliõpilase kuni 24-aastased õed, vennad, poolõed ja -vennad, kes omandavad üldkeskharidust statsionaarses õppes või kutseharidust statsionaarses õppes või täiskoormusega või kõrgharidust täiskoormusega ning ei ole ületanud õppekava nominaalkestust
Kuni 24-aastane tudeng, kes on abielus, lapsevanem või lapse hooldaja, moodustab iseseisva perekonna.
25-aastane ja vanem tudeng on eraldi perekond ning õppetoetuse taotlemisel oma vanemate sissetulekust enam ei sõltu.
Vajaduspõhise eritoetuse taotlusele tuleb lisada järgmised dokumendid:
- vajaduspõhise õppetoetuse negatiivne otsus põhjusel, et pereliikmete kuu sissetulek ühe pereliikme kohta ületas 569 eurot. Digiallkirjastatud otsus on kättesaadav vajaduspõhise õppetoetuse taotluskeskkonnas (haridusportaalis).
- väljavõte vajaduspõhise õppetoetuse taotlemise hetkel olnud pereliikmete koosseisust vormil, mis on kättesaadav vajaduspõhise õppetoetuse taotluskeskkonnas (taotluse andmete leht). Taotluse andmete leht tuleb üliõpilasel digiallkirjastada.
- tõendid Maksu-ja Tolliametist kõigi alates 18-aastaste pereliikmete sissetulekute kohta taotluse esitamisele eelnenud kolmel kuul. Tõendi saavad nii üliõpilane kui tema pereliikmed Maksu- ja Tolliameti lehel ise koostada. Tõendit koostades valida andmete algusaeg (kalendrikuu).
Tõendi koostamisel pidada silmas, et hiljemalt 11. kuupäevast kajastub tõendil eelmise kuu sissetulek. Tõendile lisada Maksu- ja Tolliameti digitempel. NB! Palume üliõpilasel kõik dokumendid (sh teiste pereliikmete tõendid) saata oma nime alt ning korraga aadressile: eritoetus [ät] ut.ee
Täpne info tõendi koostamise ja esitamise kohta.
Toetuse saamiseks jooksval semestril tuleb esitada taotlus sügissemestril septembrist jaanuarini ja kevadsemestril veebruarist juunini. Toetus määratakse kaks korda õppeaastas: sügis- ja kevadsemestriks alates taotlemise kuust kuni semestri lõpuni.
Vajaduspõhise eritoetuse taotlus ja lisadokumendid saata eritoetus [ät] ut.ee ( )või tuua nõustamiskeskuse õppekorraldusnõustajale (TÜ raamatukogu, W. Struve 1). Taotlusi saab esitada septembrist kuni juunini alates iga kuu 11. kuupäevast. Kohale tulekuks palume aja kokku leppida.
Eritoetus makstakse igal õppekuul 20. kuupäevaks vastava õppekuu eest (välja arvatud taotlemise kuu toetus, mis makstakse välja taotlemisele järgneva kuu 20. kuupäevaks). Eritoetus makstakse välja alates taotluse esitamise kuust.
Vajadusepõhise eritoetuse saajate arv sõltub ülikoolile vastavaks õppeaastaks eraldatud vajaduspõhise eritoetuse fondi mahust.